Онлайн нарада Міністра молоді та спорту України з представниками Федерацій

Своєчасне реагування на виклики часу — це одна з найважливіших необхідностей сьогоднішнього дня. Саме тому 7 травня відбулася онлайн нарада з представниками всеукраїнських федерацій з видів спорту під головуванням Міністра молоді та спорту України Гутцайта Вадима Марковича.
В непростий час особливо важливо приділяти увагу плануванню дій та етапів, що сприятимуть відновленню спортивного життя. Розуміння питань, які непокоять населення, є одним з кроків до їх вирішень. Тому під час наради представники федерацій мали змогу обговорити разом з міністром проблеми, що турбують представників спортивної спільноти та запропонувати шляхи їх вирішення.
На порядку денному постали питання, що є першочерговими станом на травень 2020 року.

Так, однією з перших порушених тем було обговорення фінансового забезпечення бюджетних програм Міністерства молоді та спорту та секвестр бюджету. Потрібно зауважити, що секвестр - це обмеження, зменшення закладеного бюджету. Наразі це є одним з важливих процесів, який є необхідним для того, аби допомогти країни якнайшвидше вийти з економічної кризи та відновити нормальний перебіг життя. У галузі спорту такі обмежувальні заходи зможуть ініціювати поштовх до якнайскорішого відновлення роботи закладів фізичного розвитку чи проведення змагань, а отже прискорити темп відновлення інвестицій в український спорт. Також, в контексті даної теми підняли питання щодо стипендій спортсменів. І прийшли до єдиної вірної відповіді: молоді таланти - майбутнє країни, а отже економити на них чи скорочувати стипендії ніяк не є можливим. Таке ставлення Міністерства молоді та спорту до спортивної діяльності має стати мотивацією та заохоченням для молодих атлетів, що знаходяться на початку свого шляху.

Другим, але не за значенням, у порядку денному стояло питання про етапи виходу з карантину, що були ініційовані Міністерством. Всього планується впровадити 5 етапів, на кожному з котрих будуть діяти певні послабшення карантинних заходів. Це необхідно для поступового та насамперед безпечного функціонування навчальних, спортивних, розважальних та інших закладів.
Як це відбуватиметься?
  • Перший етап
    На першому етапі виходу з карантину буде дозволено тренування для командних видів спорту.
  • Другий етап
    На другому етапі українців чекає відкриття спортивних залів та фітнес-центрів. На цьому ж етапі буде дозволено проведення змагань за участі не більш ніж 50 осіб, але без присутності глядачів. Цей пункт безпосередньо стосується Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, президентом якої є Магомед Магдієв, а віце-президентом Тетяна Акуленко, що й представляла організацію на нараді. Заходи, що будуть вжиті на другому етапі виходу з карантину вже дають можливість функціонування підрозділам Федерації та відновлення спортивного життя.
  • Третій етап
    На третьому етапі стає дозволеним відвідування спортивних майданчиків. І це вже майже повне зняття обмежень в галузі фізичної культури та спорту. Залишаються лише обмеження щодо великого скупчення людей. Але повне зняття будь-яких карантинних заходів стане можливим лише на останньому п'ятому етапі.
Таким чином, спортивна діяльність буде відновлюватись поступово вже з першого пункту послабшання карантину, що дає надію на швидке відновлення галузі.

Після обговорення питань порядку денного Міністр молоді та спорту України Вадим Маркович Гутцайт підсумував результати наради та виніс єдину головну мету, яка, по суті, є девізом спортивного світу не тільки зараз, але й у всі часи: «Головне, щоб всі були здорові!»
Окрім цих двох найважливіших тем, що наразі є першочерговими для розгляду, також обговорювали й законодавчу роботу Міністерства молоді та спорту України. В контексті поданого питання торкнулися таких тем, як, проекти законів про меценатство, нові умови тендерних закупівель, фізична культура та спорт. Конкретизуючи кожний з пунктів міністр спорту України Вадим Гутцайт акцентував увагу не тільки на наявності проблем тієї чи іншої галузі суспільного життя, але й пропонував шляхи розвитку та вирішення проблем. Важливим було також чітко виокремити поточні планові завдання Міністерства та розділити обов'язки та задачі, що стоять перед представниками федерацій. Говорячи про поточні тенденції не можна було проігнорувати й стратегії розвитку на 5-8 років. Адже, під час аналізу сучасного стану тієї чи іншої галузі ми можемо прогнозувати тактики дій та рішень у майбутньому.