Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року»

Постанова «Про затвердження Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року» прийнята Кабінетом Міністрів України!

Керівництво Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України щиро вітає Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта, спортсменів, тренерів та громадськість з ухваленням гідної та всеосяжної Стратегії, яка за словами Вадима Марковича удосконалить систему підготовки спортсменів, тренерів та менеджерів, особливу увагу буде зосереджено на популяризації та широкому залученні різних груп населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом.
Спортивні досягнення є візитівкою держави на міжнародній арені, саме тому метою Стратегії є формування позитивного іміджу України як передової спортивної держави на основі сучасної та доступної спортивної інфраструктури, формування в суспільстві моди на здоровий спосіб життя, збільшення кількості громадян, які охоплені регулярною руховою активністю, забезпечення підготовки, участі національної збірної команди України в Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту, Шаховій Олімпіаді, інших представницьких світових та європейських змаганнях, сприяння входженню України до числа кращих держав.
Реалізація Стратегії буде здійснюватися
наступним шляхом:
Перший етап - 2021-2022 роки
Другий - 2023-2024 роки
Третій - 2025-2028 роки
Міністерством молоді та спорту України визначено п'ять векторів реалізації державної політики сфери спорту, що утворять платформу для формування здорової нації та успішної спортивної України в світі, а саме:
  • Підвищення рівня фізичної активності -
    популяризація фізичної культури і спорту, створення умов для залучення населення до оздоровчої рухової активності, розроблення та затвердження державних стандартів фізкультурно-оздоровчих послуг, запровадження пілотного проекту «Гроші ходять за послугою», створення фонду розвитку спорту.
  • Діджиталізація сфери фізичної культури і спорту -
    отримання релевантних статистичних даних стану галузі, створення цифрових інструментів керування сферою, досягнення прозорості фінансової діяльності Мінмолодьспорту, підтримка ініціатив у сфері спортивних ІТ-стартапів. У подальшому ефективна синергія зусиль усіх суб'єктів сфери створить платформу для творення успішної, здорової нації, натхненної успіхами вітчизняних атлетів.
  • Якісні зміни в спорті вищих досягнень -
    Підготовка спортсменів до участі у топових спортивних змаганнях, підвищення рівня і якості спортивної медицини, науковий супровід підготовки спортсменів, автономія спортивних федерацій щодо розвитку видів спорту, профілактика вживання допінгу, проведення міжнародних іміджевих змагань на території України.
  • Оптимізація кадрового забезпечення сфери
    фізичної культури і спорту -
    забезпечення сфери фізичної культури і спорту кваліфікованим кадровим потенціалом, затвердження нормативів кадрового забезпечення сфери, удосконалення системи підготовки та перепідготовки фахівців, прийняття сучасної концепції розвитку фахової освіти у сфері.
  • Розвиток спортивної інфраструктури -
    створення мережі спортивної інфраструктури світового рівня, забезпечення доступності та привабливості спортивних об'єктів, у тому числі, спортивного туризму, розвиток баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки, адже на сьогоднішній день індустрія спорту України є неконкурентною на світовому рівні,що не дає можливості розвиватися суміжним галузям, тому потребує уваги з боку держави.

Аналіз стану існуючої системи фізичної культури та спорту в Україні свідчить, що ідеологічні, науково-методичні, організаційні, нормативно-правові та фінансові умови функціонування системи не відповідають суспільним запитам і потребам держави та європейським стандартам. За даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя в 2019 році за рівнем здоров'я українці перебувають на 93 місці з 169 країн світу.

Щороку серцево-судинні захворювання в Україні забирають близько 400 тисяч життів українців, при цьому скоротити хвороби, зменшити негативний вплив на організм людини шкідливих звичок, підвищити стресостійкість та сприяти розвитку усіх сфер нашого суспільства можливо завдяки регулярним заняттям фізичною активністю.

Вадим Гутцайт
Міністр молоді та спорту України
«В українців є всі шанси стати успішними в спорті, бо вони мають великий потенціал. Адже ми – нація переможців. Саме такі українці зможуть збудувати успішну державу».
Саме тому очікуваними результатами
реалізації Стратегії є:
  • Регулярні та свідомі заняття фізичною активністю або спортом не менше 30 відсотків населення
    01
  • Створення п'яти сучасних центрів підготовки спортсменів (Центр—Схід—Захід—Південь—Північ)
    02
  • Побудова «25 спортивних магнітів» за Програмою Президента України
    03
  • Україна у глобальній системі боротьби із вживанням
    допінгу у спорті
    04
  • Меценатська допомога сприяє розвитку сфери
    05
  • Проведення в Україні не менше 80 міжнародних змагань
    06
  • Не нижче 21-го місця на Олімпійських іграх
    07
  • Не нижче 10-го місця на Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх іграх
    08
Ми впевнені, що вже у 2028 році великою всеукраїнською командою натхнених спортом людей зможемо пишатися активним розвитком індустрії та інфраструктури спорту, проведеними на території країни десятків масштабних міжнародних спортивних заходів, покращенням іміджу України та натхненими громадянами через міжнародні спортивні перемоги України!! Бажаємо Міністерству молоді та спорту України успішної реалізації Стратегії!