13 вересня відбувся перший в історії
Чемпіонат України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих!

Шлях розвитку пляжної боротьби в Україні розпочався з першого змагання у 2016 році, коли на пляжі «Лузанівка»‎ у місті Одеса зібралося чимало спортсменів, більшість з яких вперше брали участь у даному виді спорту.

2017 рік - Україна здобуває золоту та дві срібні нагороди на Чемпіонаті світу у Туреччині.


2018 рік - дві срібні та одна бронзова нагорода Чемпіонату світу, що проходив у Туреччині.

2019 рік - Семен Радулов (70 кг) став віце-чемпіоном ІІ етапу світової серії з пляжної боротьби у Бразилії, а на фіналі, який проводився в Україні, став чемпіоном та автором кращого кидка турніру, при цьому українська збірна посіла 1 командне місце з-поміж 17 країн-учасників. У жовтні цього ж року, на Перших Всесвітніх пляжних іграх у Катарі, тільки представникам України саме з пляжної боротьби вдалося здобули три призових нагороди.

І сьогодні, у 2020 році, пляжна боротьба займає вагоме місце у світі українського спорту: пляжну боротьбу визнали як окремий вид спорту, Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України отримала статус «національної»‎, а сезон пляжної боротьби охоплює усі куточки нашої країни та збирає навколо себе все більше прихильників, спортсменів та поціновувачів нового, але прогресивного виду спорту!

Настав час для історичної події українського спорту - 13 вересня у місті Одеса відбувся перший Чемпіонат України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих!!
Керівництво організацію та проведенням змагань здійснили Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України, Одеська обласна Федерація пляжної боротьби України, Міністерство молоді та спорту України, Громадська організація «Мангуст» та Національний університет «Одеська юридична академія».
Учасниками змагань стали є чоловіки та жінки від 16 років та старші (від 2004 р.н.) у таких вікових групах:

- кадети – юнаки та дівчата від 16 до 17 років (2003 – 2004 р.н.);
- юніори – хлопці та дівчата від 18 до 20 років (2002 – 2000 р.н.);
- дорослі – чоловіки та жінки від 20 років та старші (від 2000 р.н.).
- кадети - від 15 рокiв (2005 р.н.) за наявностi медичного посвiдчення та батьківського дозволу.
- юніори - від 17 рокiв (2003 р.н.) за наявностi медичного посвiдчення та батьківського дозволу.
- дорослі від 18 років (2002 р.н.) за наявністю медичного посвідчення.
Вагові категорії змагання:
- кадети: хлопці: 45, 50, 55, 60, 65, 70, 70+кг;
дівчата: 40, 45, 50, 50+ кг;
- юніори: хлопці: 60, 65, 70, 75, 80, 80+ кг;
дівчата: 50, 55, 60, 60+ кг;
- дорослі: чоловіки: 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 90+ кг;
жінки: 50, 55, 60, 65, 70, 70+ кг.


Проведення змагань такого рівня стало можливістю для багатьох спортсменів та майстрів спорту з різних регіонів нашої країни позмагатися за титул переможця першого Чемпіонату України з пляжної боротьби та призовий фонд, що склав 200 000 гривень!!
Даний чемпіонат допоміг виявити найсильніших представників цього виду спорту та сформувати збірну команду України з пляжної боротьби, яка у 2021 році відправиться на міжнародні змагання, де спортсмени будуть відстоювати честь нашої країни.
Обслуговував Чемпіонат України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих суддівський корпус у такому складі:
- Грек Георгій – суддя міжнародної категорії, головний суддя Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України (Одеса);
- Ануфрієв Олексндр – головний секретар національної категорії (Южне);
- Вакакрчук Вікторія – заступник головного секретаря національної категорії (Одеса);
- Прилуцький Ігор – суддя міжнародної категорії (Харків);
- Бондар Олександр - суддя національної категорії (Суми);
- Сікновенко Тетяна – суддя міжнародної категорії (Херсон);
- Іздебський Валерій – суддя національної категорії (Херсон);
- Костинюк Володимир – суддя національної категорії (Кам'янець-Подільський)
- Серьоженко Давид – суддя національної категорії (Одеса);
- Дейнека Генадій – суддя національної категорії (Хмельницький) .
О 14 годині розпочалася урочиста церемонія відкриття Чемпіонату України з пляжної
боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих!
Почесними гостями змагань стали:

- Магомед Магдієв - президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, президент Національної Федерації грепплінгу України, заслужений працівник фізичної культури та спорту, голова Громадської організації «Мангуст»;

- Сергій Ківалов - академік, президент Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету, почесний громадянин міста Одеса та Одеської області;

- Ельбрус Тедеєв - заслужений майстер спорту України з вільної боротьби, переможець та призер Олімпійських ігор, трикратний чемпіон світу, чемпіон Європи, член виконавчого комітету Національного олімпійського комітету України;

- Кольчак Валентина Андріївна - начальниця Управління фізичної культури та спорту одеської державної адміністрації;

- Олександр Мандрик - президент Національної Федерації панкратіону України, заслужений тренер України;

- Ельхан Велієв - президент Європейської Федерації бойового самбо, президент Міжнародного ліги змішаних єдиноборств GEFS, президент Федерації бойового самбо України, чемпіон світу з бойового самбо;

- Акуленко Тетяна - віце-президент Всекраїнської Федерації пляжної боротьби України, директор громадської організації «Мангуст»;
- Анастасія Тукмачова - генеральный секретар трьох національних федерацій – панкратіону, грепплингу та пляжної боротьби;

- Рафаель Кузьмін - почесний голова громадської організації Українсько-Японської дружби "Кайхацу";

- Герам Грігорян - власник бази відпочинку «Горний Орел», меценат спорту;

- Мусаелян Лерник - віце-президент Федерації грепплінга України;

- Ахмед Ахмедов - заслуженный тренер з кікбоксингу, директор спортивного клубу «Мангуст-Київ»;

- Олександр Люмах - меценат спорту, член Громадської організації «Мангуст»;

- Вадим Скрипаль - майстер спорту України міжнародного класу з бойового самбо, майстер спорту України з дзюдо, Президент Київської обласної Федерації самбо;

- Юрій Скрипаль - віце-президент Національної Федерації самбо України, президент Київської Федерації самбо, чемпіон світу з самбо;

- Бесик Мархулія - заслужений спортсмен, майстер спорту міжнародного рівня, директор спортивної школи №6 міста Одеса .
Почесні гості привітали спортсменів та глядачів із Днем фізичної культури та спорту України, до якого була приурочена визначна подія в історії становлення пляжної боротьби як окремого виду спорту - перший Чемпіонат України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих!!

Керівництво Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України пишається високими результатами кожного учасника змагань та впевнене, що такі успіхи й досягнення сприятимуть подальшому розвитку пляжної боротьби як в Україні, так і у світовому спорті!

«Вітаю кожного з цим святом боротьби та бажаю усім міцного здоровя, успіхів у житті та спорті! Хочеться також висловити подяку усім спортсменам, які обирають пляжну боротьбу та взяли участь у нашому змаганні. Це відбірковий Чемпіонат України, на якому ми сформуємо збірну команду України, яка представить нас на найближчому Чемпіонаті світу. Це відбудеться вчетверте, і ми пишаємося, що українська команда є однією з найсильніших команд з пляжної боротьби у світі!»

Магомед Магдієв
президент Всеукраїнської федерацій пляжної боротьби

Начальниця Управління фізичної культури та спорту одеської державної адміністрації Кольчак Валентина Андріївна привітала усіх із визначною спортивною подією та нагородила Акуленко Тетяну, Умарова Руслана, Єщенко Андрія та Фіряєва Олександра почесними дипломами від імені голови Одеської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту і самовіддане служіння спорту!!

«Наші серця б'ються в одному ритмі – в ритмі боротьби: серця тих, хто виходить на килими, суддів, організаторів. Сьогодні на святі немає людей, яким би було байдуже на Чемпіонат, кожен пропускає переживання через себе. Бажаю спортсменам, щоб перемагали найсильніші, в об'єктивній, гострій боротьбі!»

Ельбрус Тадеєв
Заслужений майстер спорту України з вільної боротьби, переможець та призер Олімпійських ігор, трикратний чемпіон світу, чемпіон Європи, член виконавчого комітету Національного олімпійського комітету України

Віце-президент Всеукраїнської федерації пляжної боротьби Акуленко Тетяна звернулася до глядачів із словами «Ми створюємо історію!»‎ і абсолютно права, адже історичну вагомість проведення першого Чемпіонату України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих можна назвати грандіозною! Подякувала усім спортсменам та гостям заходу за небайдужість та підтримку у розвитку пляжної боротьби, адже спортивні досягнення країни - одна з основних іміджевих ознак на міжнародній арені світу! Також розповіла про зустріч усіх керівників відокремлених підрозділів Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України напередодні змагань, що стало початком ще більш плідної співпраці між регіонами.

Від імені Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби Тетяна нагородила почесних гостей заходу дипломами за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту, особливо - пляжної боротьби.

Після урочистої церемонії відкриття Чемпіонату України з пляжної боротьби розпочалися фінальні сутички у всіх вікових групах, які вразили гостей та суддівський корпус майстерністю, видовищністю та яскравими кидками.
За підсумком проведеного Чемпіонату:

- Перше командне місце здобула команда Одеської області;

- Друге командне місце здобула команда Харківської області;

- Третє командне місце здобула команда Херсонської області

Вітаємо переможців, які завдяки завзятій роботі та відданості спорту вибороли призові місця та стали чемпіонами!