Про Всеукраїнську федерацію пляжної боротьби України

керівництво

Виконавчий
Комітет

контактна інформація
Електронна адреса:
info_bw@ukr.net
Адреса:
65113 Люстдорфська дорога,162, Україна, Одеська обл., Одеса,
Телефон:
+380 (68) 589 06 10
керівництво

Тренерський склад
збірних команд України з пляжної боротьби

керівництво

Керівники
регіональних підрозділів

Історія

Історія
Підстави

Історія пляжної боротьби бере свій початок з 2006 року, коли цей вид спорту почав представляти UWW, раніше відомий, як FILA, що включає в себе також міжнародну Федерацію греко-римської боротьби та жіночої боротьби, котрі є олімпійськими видами спорту, а також грепплінг, панкратіон, змішані єдиноборства і етноспорт.

Перший офіційний турнір з пляжної боротьби, який увійшов до календарного плану UWW, відбувся в листопаді 2006 року на Півдні Туреччини у портовому місті Анталія. Наступними роками турніри з пляжної боротьби охопили Болгарію, Монтенегро, Грузію, Азербайджан, Тайланд та Угорщину. У червні і липні 2014 року були проведені Міжнародний турнір в Італії та Чемпіонат світу в Греції. Цього ж року пляжну боротьбу включили в програму Азіатських пляжних ігор. Наприкінці сезону було проведено Кубок Бразилії з пляжної боротьби, який пройшов в листопаді 2014 року. Після чого UWW щорічно проводить кілька великих Міжнародних турнірів на рік з пляжної боротьби в Італії, Мікронезії, Туреччині, Румунії, Колумбії, Хорватії, Бразилії й Таїланді.
У доповненні до щорічних Чемпіонатів світу з пляжної боротьби, пляжна боротьба була представлена на юнацьких Олімпійських іграх, Азіатських іграх, іграх Down Under, Середземноморських іграх і Перших Всесвітніх пляжних іграх. Стрімкий розвиток пляжної боротьби в Україні та за її межами має олімпійську перспективу.

Існує кілька варіацій традиційної боротьби, яка проводиться на піску. Тому з'явилася необхідність у створенні єдиних правил і системи змагань, які охоплюють всі основні тенденції пляжної боротьби. Міжнародні правила пляжної боротьби були вдосконалені в 2015 році UWW, тепер борцям дозволяється набирати бали за допомогою тейкдаунів, виштовхуючи свого супротивника за межі позначеної області або збиваючи противника з ніг.
Першим кроком до зародження пляжної боротьби в Україні, було проведення у 2013 році на пляжі Лузанівка (м. Одеса) перших змагань з цього виду спорту тренером спортивного клубу «Мангуст» Андрієм Єщенком під керівництвом президента СК «Мангуст» Магомеда Магдієва. Турнір, в якому взяли участь понад 500 осіб, проходив серед вихованців спортивного клубу «Мангуст».

Проведення першого турніру посприяло стрімкому розвитку даного виду спорту, рівень змагань підвищився. Тому у 2015 році було проведено дорослий турнір з зазначеним призовим фондом від СК «Мангуст». У змаганні були представлені професійні спортсмени з Одеської, Донецької, Миколаївської, Сумської, Херсонської та Київської областей.

Турніри з пляжної боротьби почали регулярно проводитися в інших регіонах України з залученням кращих спортсменів країни. З'явилася необхідність у створенні та відокремленні Федерації пляжної боротьби. 04 жовтня 2018 було прийняте рішення про створення Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, яку очолив Магомед Магдієв - президент спортивного клубу «Мангуст». Нині підтримує та забезпечує Всеукраїнську Федерацію пляжної боротьби України її президент Магомед Магдієв.
У 2019 році Асоціація спортивної боротьби України за офіційним поданням Всеукраїнської Федерації до UWW офіційно дала згоду на відокремлення пляжної боротьби, як незалежного виду спорту. Також, відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 28.08.2019 № 4365 «Пляжна боротьба» була визнана як вид спорту та внесена до Реєстру визнаних видів спорту в Україні. Визнання пляжної боротьби на національному рівні ще раз підкреслює здобутки спортсменів Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, а також надає можливість активно розвивати та вдосконалювати цей вид спорту

Українські представники пляжної боротьби показують блискучі результати на міжнародній арені. У 2017 році члени Української збірної з пляжної боротьби, які також є членами Спортивного клубу "Мангуст", вперше взяли участь у змаганнях з цього виду спорту на Чемпіонаті світу у Туреччині і повернулися додому з медалями: Семен Радулов - 1 місце, вагова категорія 70 кг, Андрій Галета - 2 місце, вагова категорія 80 кг (серед молоді), Магомед Закарієв - 2 місце, вагова категорія 80 + кг (серед молоді). У 2018 році на Чемпіонаті світу в Туреччині українські спортсмени також вибороли медалі світової першості: Семен Радулов - 2 місце, вагова категорія 70 кг, Василь Михайлов - 2 місце, вагова категорія 80 кг, Олександр Урсаки - 3 місце, вагова категорія 80+ (серед молоді). В 2019 році в Бразилії відбувся другий етап світової серії з пляжної боротьби, де Семен Радулов, у ваговій категорії 70 кг, став віце-чемпіоном. На фіналі світової серії, що відбувся в Одесі у 2019 році, Семен Радулов став чемпіоном та автором кращого кидка турніру. А українська збірна посіла 1 командне місце з-поміж 17 країн-учасників.
У жовтні 2019 року, на Перших Всесвітніх пляжних іграх у Катарі, тільки представникам України саме з пляжної боротьби вдалося здобули три призових місця: Аліна Бережна – 2 місце, вагова категорія до 70 кг, Ірина Пасічник – 3 місце, вагова категорія 70+ кг, Василь Михайлов – 3 місце, вагова категорія до 80 кг.

Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України також є організатором багатьох турнірів як Всеукраїнського, так і міжнародного рівнів. Так, за підтримки Федерації відбулася Всесвітня серія серед дорослих з пляжної боротьби та Чемпіонат світу серед кадетів та юніорів з пляжної боротьби. Представники міжнародної спільноти високо оцінили рівень організації турнірів, що приняла Одеса у серпні 2019 року.

Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України активно розвиває спорт також і серед юнацтва. За ініціативою та за підтримки Федерації 14 вересня 2019 року у Затоці були проведені Всеукраїнські пляжні ігри серед школярів, де серед інших був розділ «пляжна боротьба». У турнірі взяли участь спортсмени з 15 областей України. А сумісно з Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України та Департаментом освіти та науки Сумської ОДА у Сумах 5-7 березня 2020 року був проведений Зимовий Кубок з пляжної боротьби серед школярів. Всього на змаганні за першість України зібралося 79 спортсменів з 5 областей нашої країни (Донецької, Одеської, Сумської, Київської, Харківської). Розвиток шкільного спорту є важливим внеском у формування та виховання здорової нації.

Влітку 2020 року розвиток цього виду спорту активно продовжує зростати.
Так, 27 червня відбулося одразу дві важливі події спортивного світу Одещини. З нагоди Дня молоді було проведено Фестиваль пляжної боротьби, а також було відкрито новий спортивний майданчик.
Майданчик був збудований на піщаному громадському пляжі «Фрегат» (вул. Приморська, 55, Крижанівка, Одеська область, Україна, 67584), а отже доступ до нього є абсолютно безкоштовним. Дана ініціатива є важливим внеском у розвиток дитячого спорту та залучення широких мас населення до занять фізичною активністю.

4 липня, у Миколаївській області відбувся Фестиваль пляжної боротьби. Аби поборотися за першість у місті Южноукраїнськ зібралися спортсмени з різних куточків країни. Фестиваль провела Одеська обласна Федерація пляжної боротьбы за підтримки Громадської організації «Мангуст».

11 липня, у селищі міського типу Затока пройшов Кубок Гірського орла.
Даний захід був організований за ініціативи та підтримки Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби (президент - Магомед Магдієв), Громадської організації "Мангуст" та бази відпочинку "Гірський орел" (директор - Гера Григорян).

25 липня, у селі Приморське відбувся Фестиваль з пляжної боротьби. Десятки талановитих спортсменів змагалися за регіональну першість. Для маленьких атлетів подібні змагання є чудовою підготовкою до дорослої боротьби, вони допомагають виховувати силу духу, стійкість та повагу до своїх суперників.
Фестиваль з пляжної боротьби було проведено за підтримки Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, Одеської обласної Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України та
Кілійської районної державної адміністрації.
25-26 липня на Хмельниччині було проведено Чемпіонат області з пляжної боротьби.
Дані змагання були відбірковим етапом до Чемпіонату України, що відбудеться вже у вересні.
Чемпіонат було проведено відокремленим підрозділом Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Хмельницькій області, керівником підрозділу є Володимир Костинюк.

26 липня у Харківській області відбувся Традиційний Всеукраїнський турнір з пляжної боротьби пам'яті Романа Бабенка MAXIMIVKA OPEN 2020.

1 серпня було проведено суддівський семінар з пляжної боротьби на пляжі «Фрегат» у Крижанівці, що на Одещині, де майбутні судді отримали можливість удосконалити свої знання, суддівські навички та підвищити рівень якості викладання на тренуваннях.

7 серпня у селі Лебедівка Татарбунарського району Одеської області відбувся Відкритий турнір з пляжної боротьби.

9 серпня у місті Ізмаїл був організований Кубок Бессарабії з пляжної боротьби, який став взірцем організації змагань та гідно представив Одеський регіон у сфері пляжної боротьби.

14 серпня було проведено Чемпіонат Одеської області з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих, призовий фонд якого склав 50 тисяч гривень.

25 серпня у селі Крижанівка Одеської області відбувся Всеукраїнський юнацький Фестиваль з пляжної боротьби. У змаганнях взяли участь 14 команд та більше 200 учасників з різних куточків України.

Настав час для історичної події українського спорту - 13 вересня в Одеській області відбувся перший Чемпіонат України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих. Даний чемпіонат допоміг виявити найсильніших представників даного виду спорту та сформувати збірну команду України з пляжної боротьби, яка у 2021 році відправиться на міжнародні змагання, де спортсмени будуть відстоювати честь нашої країни.
Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України – громадська організація, що має на меті популяризацію та поширення масового спорту та здорового способу життя. Роблячи внесок у розвиток такого виду спорту, як пляжна боротьба, Федерація водночас інвестує у здорове нове покоління. Стрімкий розвиток пляжної боротьби в Україні та за її межами прогнозує олімпійську перспективу даного виду спорту.