У місті Ізмаїл пройшов
Кубок Бессарабії з пляжної боротьби

Спортивні досягнення є візитівкою країни на міжнародній арені та однією з основних іміджевих ознак, саме тому Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби всебічно розвиває спорт та підтримує талановиту молодь навіть у найвіддаленіших куточках України.

Прикладом стрімкого розвитку є Відокремлений підрозділ ВФПБ України в Одеській області. На сьогоднішній день пляжна боротьба у даному регіоні набирає все більше обертів, об'єднуючи навколо себе спортсменів-однодумців, виховуючи в них силу волі, упевненість в собі та віру у перемоги!

9 серпня у місті Ізмаїл відбувся Кубок Бессарабії з пляжної боротьби, який став взірцем організації змагань та гідно представив Одеський регіон у сфері пляжної боротьби.
Керівництво організацію та проведенням змагань здійснили Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України, Відокремлений підрозділ Громадської організації «Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України» в Одеській області, Клуб змішаних єдиноборств ММА IZMAIL та відділ фізичної культури та спорту Ізмаїльської міської ради Одеської області.
Учасниками змагань стали хлопці та дівчата від 6 років та старші у таких вікових групах:
- хлопці та дівчата від 6 до 7 років (2013-2014 р.н.);
- хлопці та дівчата від 8 до 9 років (2011-2012 р.н.);
- хлопці та дівчата від 10 до 11 років (2009-2010 р.н.);
- хлопці та дівчата від 12 до 13 років (2007-2008 р.н.);
- хлопці та дівчата від 14 до 15 років (2005-2006 р.н.);
- хлопці та дівчата від 16 до 17 років (2003-2004 р.н.);
- чоловіки та жінки від 18 років та старші (від 2002 р.н.).
Вагові категорії змагання:
- 2013-2014 р.н. - 25, 30, 35, 40 кг;
- 2011-2012 р.н. - 30, 35, 40, 45 кг;
- 2009-2010 р.н. - 35, 40, 45, 50 кг;
- 2007-2008 р.н. - 40, 45, 50, 55, 55+ кг;
- 2005-2006 р.н. - 50, 55, 60, 65, 70, 70+ кг;
- 2003-2004 р.н. - 50, 55, 60, 65, 70+ кг;
- від 2002 р.н. та старші - 80, 80+ кг.
Спортсмени усіх вагових категорій та вікових груп гідно представили свої клуби та ДЮСШ Одеської області, обмінялися досвідом, показали свої професійні навички та знайшли нових друзів-однодумців!

Яскраві та ефектні кидки, непервершені сутички, шалені емоції спортсменів та глядачів - усе це на Кубку Бессарабії з пляжної боротьби!
Стартом змагань стали сутички наймолодшої вагової категорії, які розпочалися о 10 годині ранку та відбувалися на двох зонах боротьби, аби діти мали змогу завершити змагання у комфортних температурних умовах та відпочивати в тіні пообіді.

Суддівство на зонах проводили судді міжнародної категорії Георгій Грек та Сікновенко Тетяна.
О 14 годині розпочалася урочиста церемонія відкриття Кубку Бессарабії з пляжної
боротьби у місті Ізмаїл.
Почесними гостями змагань стали:

- президент Всеукраїнської федерацій пляжної боротьби Магомед Магдієв (м. Одеса);

- віце-президент Всеукраїнської федерації пляжної боротьби Акуленко Тетяна (м. Одеса);

- Ізмаїльський міський голова Абрамченко Андрій В'ячеславович;
- радник Одеського губернатора, екс-голова Арцизької райдержадміністрації, голова громадської ради ГО «Мангуст» Пітак Іван Георгійович;

- віце-президент Федерації грепплінга України Мусаелян Лерник (м. Одеса);

- перший заступник міського голови Абашев Родіон Анатолійович;

- в.о. начальника відділу фізичної культури та спорту Ізмаїльської міської ради Морій Тетяна Григорівна.
Почесні гості привітали спортсменів та глядачів із черговим святом боротьби, який став п'ятим у цьому сезоні лише в Одеській області. Слід відзначити значний внесок президента Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби Магомеда Магдієва та президента Одеської обласної Федерації пляжної боротьби України Умарова Руслана у розвиток та популяризацію пляжної боротьби.

«Пляжна боротьба активно розвивається в Україні все четвертий рік. Три роки поспіль ми їздили на чемпіонати світу, посідаючи призові місця. Україна одна з провідних країн світу з пляжної боротьби. Минулого року на Всесвітніх пляжних іграх ми вибороли 3 медалі, і сьогодні тут присутній срібний призер цих змагань, де брали участь 95 країн світу, Михайлов Василь. Також присутній Семен Радулов - перший чемпіон світу з пляжної боротьби в Україні. Тому я сподіваюся, що пляжна боротьба так само буде розвиватися, як і інші види боротьби, а, можливо, і більше!»

Магомед Магдієв
президент Всеукраїнської федерацій пляжної боротьби

Радник Одеського губернатора, екс-голова Арцизької райдержадміністрації, голова громадської ради ГО «Мангуст» Пітак Іван Георгійович підкреслив, що майбутнє завжди за молоддю, адже пандемія завершиться, а спорт - це вічність, тому ми маємо рухатися лише вперед з думками про перемоги!

Віце-президент Всеукраїнської федерації пляжної боротьби Акуленко Тетяна підкреслила проведення Кубку Бессарабії з пляжної боротьби у місті Ізмаїл на найвищому рівні та виразила безмежну вдячність огранізаторам даних змагань. Також побажала кожному спортсмену успіхів, здійснення мрій та отримання статусу чемпіона, бажано у пляжній боротьбі.

Від імені Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби Тетяна нагородила почесних гостей заходу дипломами за вагомий внесок у розвиток спорту, особливо - пляжної боротьби.


Після урочистої церемонії відкриття Кубку Бессарабії з пляжної боротьби розпочалися сутички у старшій віковій групі, яка вразила гостей та суддівську колегію майстерністю, видовищністю та вражаючими кидками.
Загалом у змаганнях взяли участь такі команди:

- м. Ізмаїла, яку представили: клуб «ММА Ізмаїл», клуб «Сварожичи», клуб «У-ВЄЙ» та Ізмаїльська дитячо-юнацька спортивна школа;
- м. Одеси, яку представили спортивні клуби «Мангуст» та «Ягуар»:
- м. Арциза – клуб ММА «Арциз»;
- м. Кілії – клуб «Ахилл»;
- м. Рені - клуб «Картал»;
- смт Овідіополя – клуб «Мангуст Овідіополь»;
- с. Ларжанка Ізмаїльського району – клуб «Саторі»;
- с. Котловина Ренійського району.