У місті Київ відбулися перші Всеукраїнські змагання з пляжної боротьби «Київські каштани»

21-23 травня 2021 року вид спорту «пляжна боротьба» отримав новий поштовх до розвитку у місті Київ - столиця України вперше вітала збірні команди Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України на
Всеукраїнських змаганнях з пляжної боротьби «Київські каштани»
серед юнаків, молодших юнаків, кадетів та юніорів! Змагання відбулися на майданчику Центру масового футболу та спорту Києва «Місто спорту».

Керівництво організацією та проведенням змагань здійснили Міністерство молоді та спорту України, Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України та Відокремлений підрозділ Громадської організації «Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України» у місті Київ.
Урочиста церемонія відкриття змагань об'єднала чимало відомих постатей спортивної спільноти України, які привітали спортсменів та глядачів із черговим святом боротьби:
 • Матвій Бідний
  Заступник Міністра молоді та спорту України
 • Акуленко Тетяна
  Віце-президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, директор Громадської організації «Мангуст», директор Міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст»
 • Юрій Годо
  Український оперний співак, тенор, громадський діяч, лауреат Міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст»
 • Світлана Готфрід
  Керівник Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України у місті Київ
 • Ксенія Крейдич
  Дочка Віктора Крейдича, багаторазова переможниця пісенних конкурсів всеукраїнського та міжнародного рівнів, спортивна діячка
 • Костинюк Володимир
  Керівник Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Хмельницькій області
 • Проскура Олександр
  Заступник голови Київської міської організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України
 • Хамський Олексій
  Керівник Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України у місті Хмельницький
 • Абрамова Ірина
  Головний спеціаліст Київської міської організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України
 • Рева Олег
  Керівник Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Донецькій області
Заступник Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний під час своєї урочистої промови привітав юних спортсменів та тренерів від імені Міністра молоді та спорту України Вадима Гуцайта, побажавши учасникам гучних перемог, відлік яких розпочинається саме на Всеукраїнських змаганнях з пляжної боротьби «Київські каштани».

У своєму інтерв'ю Матвій Бідний поділився з нами враженнями від чергових змагань з пляжної боротьби: «Сьогодні ми спостерігаємо за становленням нового виду спорту в Україні, а саме пляжної боротьби. Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України робить чимало кроків для розвитку даного виду спорту, і як ми бачимо, це дуже вдало виходить. Саме тому змагання у місті Київ проходять злагоджено та гідно, а зрозумілі та доступні правила пляжної боротьби дають змогу долучати до них і наймолодші вікові категорії».

Матвій Бідний
заступник Міністра молоді та спорту України
«Согодні ми творимо історію проведенням перших Всеукраїнських змагань саме у місті Києві. Я впевна, що після цих змагань, завдячи всебічній злагодженій роботі керівників підрозділів Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, тренерському та суддівському складу, у нашій Федерації зародиться нова традиція - щорічні зустрічі на зонах боротьби у столиці України. Від імені президента Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України Магомеда Магдієва вітаю всіх учасників змагань із черговим святом спорту та бажаю Вам удачі й шаленого успіху!»

Акуленко Тетяна
Віце-президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, директор Громадської організації «Мангуст»
Почесною доріжкою урочистої церемонії відкриття крокували більше 260 учасників-представників міста Київ та 7 областей України: Київської, Одеської, Донецької, Миколаївської, Сумської, Хмельницької, Чернігівської.

Державний гімн України виконав український оперний співак, тенор, громадський діяч та лауреат Міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст» Юрій Годо.
Настільки стрімкий розвиток пляжної боротьби на теренах України зумовлює нові завдання перед керівництвом Всеукраїнської Федерації, тому з метою систематизації спортсменів та суддів, формування рейтингу спортсменів з виду спорту «пляжна боротьба» за результатами їх досягнень, обліку членів Федерації були створені «Паспорт судді» та «Паспорт спортсмена», які вперше отримали судді та спортсмени Всеукраїнських змагань з пляжної боротьби «Київські каштани» серед юнаків, молодших юнаків, кадетів та юніорів.

Вітаємо рефері змагань із присудженням національної категорії суддівства з пляжної боротьби!
Учасниками змагань стали юнаки та дівчата від 12 до 20 років у таких вікових групах:
- молодші юнаки (від 12 до 13 років);
- юнаки (від 14 до 15 років);
- кадети (від 16 до 17 років);
- юніори (від 18 до 20 років).
Вагові категорії змагання (кг):
- молодші юнаки: 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 60+ (юнаки);
30, 35, 40, 45, 50, 50+ (дівчата);
- юнаки: 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 70+ (юнаки);
30, 35, 40, 45, 50, 50+ (дівчата);
- кадети: 45, 50, 55, 60, 65, 70, 70+ (юнаки);
40, 45, 50, 50+ (дівчата);
- юніори: 60, 65 70, 75, 80, 80+ (юнаки);
50, 55, 60, 60+ (дівчата).
Перед офіційним початком змагань для учасників заходу було проведено інструктаж з правил пляжної боротьби від судді міжнародної категорії Грека Георгія та провідних спортсменів Одеської області - Менешяна Гамлета та Антощука Дмитра.
Суддівство на зонах здійснювали судді міжнародної категорії Грек Георгій та Сікновенко Тетяна, судді національної категорії Вязмітінов Андрій, Варамішвіллі Заза, Пономарьов Віктор, Пінтелей Ігор, Васьковський Георгій, Грибеніков Сергій під керівництвом головного судді змагань Галагана Олександра та секретаря Годинського Петра.