Сезон пляжної боротьби в самому розпалі: у Харкові відгримів етап Кубку України з пляжної боротьби

З кожним сезоном пляжна боротьба займає все більш вагоме місце у світі українського спорту: пляжну боротьбу визнали як окремий вид спорту, Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України отримала статус «національної»‎, а сезон пляжної боротьби - 2021 охоплює нові куточки нашої країни та збирає навколо себе все більше прихильників, спортсменів та поціновувачів нового, але прогресивного виду спорту!

13 червня 2021 року у Центральному парку культури та відпочинку ім. Горького у місті Харкові було неймовірно людно, адже саме звідси на всю країну відгримів перший етап Кубку України з пляжної боротьби, який став фінальним відбором найкращих спортсменів у виді спорту «пляжна боротьба», які представлять Україну на першому етапі Світової Серії з пляжної боротьби вже 16 та 17 липня у місті Сен-Лоран-дю-Варі, розташованому на півдні Франції.

Керівництво, організацію та проведення змагань здійснили Міністерство молоді та спорту України, Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України, Відокремлений підрозділ Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Харківській області та Спортивний клуб «Андреналін».
Неймовірна кількість вболівальників та гостей прийшли на свято спорту підтримати своїх фаворитів - понад 80 найталановитіших представників 6 регіонів України: Харківської, Одеської, Миколаївської, Сумської, Донецької та Хмельницької областей.
Учасниками змагань стали чоловіки та жінки від 20 років та старші (від 18 років за наявності медичного допуску) у таких вагових категоріях:

- чоловіки: 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 90+ кг
- жінки: 50, 55, 60, 65, 70, 70+ кг.
Проведення змагань такого рівня стало можливістю для багатьох спортсменів та майстрів спорту з різних регіонів нашої країни позмагатися не лише за титул переможця Кубку України з пляжної боротьби, а й за шанс представляти Україну на першому етапі Світової Серії з пляжної боротьби у Франції.
Світова серія з пляжної боротьби – змагання зі спорту високих досягнень
Першість світу з пляжної боротьби чоловіки та жінки отримують відповідно до балів, набраних на турнірах Світової серії з пляжної боротьби.

У 2021 році свій старт Beach Wrestling World Series бере 16 та 17 липня у місті на південному сході Франції Сен-Лоран-дю-Варі. Надалі змагання продовжаться восени, 3 та 4 вересня борці зустрінуться в серці Італії - місті з величною історією - Римі, 10 та 11 вересня - у Катеріні-Пієрії, у Греції. Імена переможців Beach Wrestling World Series світ дізнається вже 25 та 26 вересня, коли найсильніші представники зійдуться на піску у місті Констанці в Румунії.

Нагадаємо, останні змагання у рамках Beach Wrestling World Series відбулися у 2019 році. Тоді у хорватському місті Загребі українець, вихованець Спортивного клубу «Мангуст», ‎член збірної команди Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України Семен Радулов у півфінальній сутичці переміг борця з Сербії Міляна Дукановіча з рахунком 3:0, вийшов у фінал та з гордістю завоював срібну медаль Світової Серії з пляжної боротьби.
Урочиста церемонія відкриття змагань розпочалася з параду учасників в офіційній парадній формі, після якого за традицією слова побажань висловили почесні гості заходу.
Кубок України феєрично вітав шановних гостей:

- Акуленко Тетяну - віце-президента Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, директора Громадської організації «Мангуст», директора Спортивно-оздоровчого комплексу Спортивного клубу «Мангуст», директора Міжнародної спортивної премії «Золотий Мангуст»;

- Чуєва Антона - президента Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Харківській області, віце-президента Спортивного клубу «Адреналін»;

- Реву Олега - президента Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Донецькій області

- Маслова Владислава - президента Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Сумській області;

З вітальними словами до учасників першого Кубку України з пляжної боротьби звернулося кервіництво Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в особі віце-президента Акуленко Тетяни та організатор змагань, президент Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Харківській області Чуєв Антон.
Обслуговував Кубок України з пляжної боротьби суддівський корпус у складі:

- Грек Георгій – суддя міжнародної категорії, головний суддя Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України (Одеса);
- Прилуцький Ігор – суддя міжнародної категорії, головний суддя змагань(Харків);
- Дейнека Геннадій – суддя національної категорії (Хмельницький);
- Дячок Юрій – суддя національної категорії;
- Дирявський Андрій – суддя національної категорії;
- Гирдзалідзе Сергій – суддя національної категорії.
Напружена боротьба на зонах визначила наступних переможців у командному заліку:
 • 1
  Харківська область
 • 2
  Одеська область
 • 3
  Донецька область
Високі результати досягаються не лише завдяки бажанню спортсменів, а й, звичайно, у наполегливій праці керівництва Федерації та її структурних підрозділів. З метою популяризації пляжної боротьби як виду спорту, піднесення спортивного іміджу України на міжнародній арені керівництво Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в особі її президента Магомеда Магдієва відряджає до Франції 8 найкращих, 8 переможців етапу Кубку України з пляжної боротьби у вагових категоріях 70, 80, 90, 90+ (чоловіки), 50, 60, 70, 70+ (жінки) на перший етап Світової Серії з пляжної боротьби.
 • 1
  70 кг
  Борута Олексій Вікторович
 • 2
  80 кг
  Радулов Семен Іванович
 • 3
  90 кг
  Червоненко Анатолій Анатолійович
 • 4
  90+ кг
  Малін Іван Валентинович
 • 5
  50 кг
  Профатілова Тетяна Вікторівна
 • 6
  60 кг
  Кравченко Анастасія Олегівна
 • 7
  70 кг
  Кремезна Юлія Іванівна
 • 8
  70+ кг
  Коритіна Дар'я Сергіївна
Хочеться побажати, щоб вітрила їхньої професійної спортивної діяльності завжди були наповнені силою та безмежною вдачею, а прагнення підкорювати вершити вело в успішне щасливе майбутнє! Вітаємо переможців та вболіваємо за нашу збірну команду усією Україною!