Україна - володар 6 медалей Світової серії з пляжної боротьби!
Яким був шлях до омріяної перемоги?

15 липня 2021 року о 6:55 за Київським часом збірна команда України з пляжної боротьби вирушила на одні з найважливіших змагань 2021 року - перший етап Світової серії з пляжної боротьби (Сен-Лоран-Дю-Вар, Ніцца, Франція).
Делегацію Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України склали 7 спортсменів, 2 тренери та 3 представники керівництва Всеукраїнської Федерації, які з гордістю, відповідальністю, цілеспрямованістю та величезною підтримкою сотень українців за плечима переконали світову спільноту в тому, що пляжна боротьба, як окремий напрямок спорту, сьогодні розвивається в Україні неймовірно стрімкими темпами!
Концепцію перельотів делегації Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в складі 7 спортсменів і 2 тренерів у рамках проведення першого етапу Світової серії з пляжної боротьби у 2021 році розробив та забезпечив державний орган виконавчої влади - Міністерство молоді та спорту України під керівництвом бездоганного професіоналу своєї справи - Міністра молоді та спорту України Вадима Марковича Гутцайта.
Через непросту епідеміологічну ситуацію у світі продовжують діяти карантинні обмеження, у тому числі й на змаганнях міжнародного значення.
Міністерство молоді та спорту України надало кожному спортсмену, тренеру і керівнику делегації Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України засоби індивідуального захисту (комплекти одноразових рукавичок, якісних респіраторів, персональних дезінфекторів) для забезпечення безпечного перебування в громадських місцях під час виїздних змагань.

Комплекти були передані команді через Акуленко Тетяну - віце-президента Всеукраїнскої Федерації пляжної боротьби України та Умарова Руслана - президента Відокремленого підрозділу Всеукраїнскої Федерації пляжної боротьби України в Одеській області.
Світова серія з пляжної боротьби - відповідальний і масштабний захід як для країни, що приймає учасників змагань, так і для спортсменів з інших країн, адже представляти честь країни на змаганнях такого рівня довіряють тільки кращим. Після довготривалого перельоту найкращі борці збірної команди України з пляжної боротьби одразу вирушили на офіційне місце проведення змагань - пляж Сен-Лоран-дю-Вар.
Ввечері 15 липня спортсмени Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України провели фінальне тренування під керівництвом головного тренера збірної команди України Чуєва Антона Юрійовича.

У той самий час в конференційній залі готелю "Novotel" відбулася нарада керівництва Об'єднаного Світу Боротьби (UWW) з представниками команд та суддями перед офіційним стартом першого етапу Світової серії з пляжної боротьби у Сен-Лоран-дю-Вар, у Франції.

Зустріч проходила у форматі круглого столу, на порядку денному були поставлені питання щодо проведення змагань та забезпечення дотримання міжнародних правил, керуватися якими має кожен учасник змагального процесу під егідою Об'єднаного Світу Боротьби.

Також на меті зустрічі було знайомлення представників-делегатів один з одним та вирішення спільної тематики для подальшої співпраці, для зручності якої було створено нову
веб-сторінку Світової серії з пляжної боротьби: www.beachwrestling.org
Під час наради активно обговорювались дискусійні питання, а висловитися мали змогу і представники делегації Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України:

- Магомед Магдієв - президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України;
- Тетяна Акуленко - віце-президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України;
- Руслан Умаров - президент Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Одеській області;
- Георгій Грек - тренер, суддя міжнародної категорії з пляжної боротьби.
Настанови висловив і Педро Сільва - президент Середземноморського комітету асоційованих стилів боротьби Об'єднаного Світу Боротьби (UWW), який поділився зі всіма учасниками наради по-справжньому доленосною цитатою президента Об'єднаного Світу Боротьби (UWW) Ненада Лаловіча в історії популяризації пляжного боротьби: «Пляжна боротьба - це захоплююча область розвитку. І привабливість тут для всіх. Ми на сонці, а борці - люди спортивної статури, саме тому змагальний процес приносить задоволення глядачам незалежно від того, як багато вони знають про боротьбу».
Ніцца вперше зустріла учасників Світової серії з пляжної боротьби та здивувала кількістю спортсменів, яка ще раз переконує нас в тому, що даний напрямок спорту (пляжна боротьба) розвивається неймовірно активно !!
71 спортсмен
45 чоловіків та 26 жінок
13 країн світу
Бразилія, Греція, Франція, Словенія, Туреччина, Туніс, Іспанія, Румунія, Італія та Португалія, пострадянські держави - Україна, Азербайджан і Грузія
8 вагових категорій
Чоловіки: 70, 80, 90, 90+ кг
Жінки: 50, 60, 70, 70+ кг
Два дні запеклих сутичок, години титанічної праці, хвилини нестерпного болю у м'язах, час фізичної та емоційної втоми спортсменів - саме у такі моменти спортсмену так важливо мати підтримку поруч, аби під час доленосної сутички в полі зору борця опинилася людина, яка власним поглядом начинить атмосферу переможним духом, а в думках майбутнього чемпіона пролунає цей важливий голос: "Вперед! Я зможу!"

У 2 720 км від рідної країни, на Лазурному березі Франції, на пляжі Сен-Лоран-дю-Вар, пліч-о-пліч зі спортсменами збірної команди України з пляжної боротьби знаходилося керівництво Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в особі Магомеда Магдієва, Тетяни Акуленко та Руслана Умарова, які щохвилини були поруч, на боці наших спортсменів, які дозволити їм розрядити на собі нестерпні гнітючі емоції хвилювання.
У 2021 році Україна вперше в історії виборює золоту медаль Світової серії з пляжної боротьби серед жінок!
Українка Аліна Бережна, представниця Спортивного клубу "Мангуст" у запеклій фінальній сутичці з представницею Франції Манон Кюрі на другій хвилині отримує заповітні 3 бали за кидок на лопатки, які додалися до 2 попердніх.

З рахунком 5:1 Бережна Аліна отримала дострокову перемогу та стала першою в історії України чемпіонкою Світової серії з пляжної боротьби у ваговій категорії 70 кг.
Сутичка Аліни Бережної не лише приносить їй перемогу на першому етапі Світової серії з пляжної боротьби, а й стає маркером впізнаваності України в рядах світової спортивної спільноти завдяки феєричному кидку спортсменки, який приніс Аліні титул володаря Кубку Світової серії з пляжної боротьби за кращий кидок серед жінок.

Бережна Аліна крок за кроком йшла до фіналу під гаслом перемоги і жодного разу не поступилася суперниці.

До цього у півфінальній сутичці Аліна зустрілася з представницею Італії Оленою Еспосіто, боротьба з якою завершилася рахунком 3:0 на користь Бережної.

На груповому етапі змагань з Аліною пощастило зустрітися представниці Франції Елоїз Дюпаск'єр, спортсменці Греції Агоро Папавасілєо, представниці Румунії Адіні Ірімії та представниці Словенії Сарі Трбулін, сутички з якими завершилися з відповідними рахунками 3:0, 3:1, 5:0, 4:0.

Володарем срібної медалі Світової серії з пляжної боротьби став Радулов Семен!

Перевершити цього видатного спортсмена Одещини за технічною складовою підготовки з пляжної боротьби неможливо! Семен Радулов - це гордість України, справжня зірка Спортивного клубу "Мангуст".

У півфінальній сутичці серед чоловіків вагової категорії 80 кг Семен перемагає Рабло Гарсію, представника Іспанії з рахунком 2:1.

У фіналі український спортсмен зустрівся з представником Грузії Давітом Хуцішвіллі. Обидва чоловіки налаштовані на перемогу, обидва мають неабияку фізичну підготовку.

Незважаючи на шалену втому, отриманий Хуцішвіллі перший бал у сутичці, Семен Радулов продовжував атакувати спортсмена, проте через різкий маневр суперника опинився на грані виходу за межі зони для боротьби, де під титанічним натиском грузина протримався більше 10 секунд, але, на жаль, не встояв. Пишаємося нашим борцем, який гідно склад конкуренцію представнику Грузії!
Серед бронзових призерів Світової серії:
Іван Малін - вихованець Спортивного клубу «Мангуст» виборов бронзову медаль Світової серії з пляжної боротьби у поєдинку з французьким спортсменом Луїсом Саменем у ваговій категорії 90+ кг. Медаль українця стала третьою нагородою, здобутою збірною командою України на цих змаганнях.
Талановитий український спортсмен Яковчук Олексій, що представив збірну команду України у ваговій категорії 90 кг, вразив поціновувачів пляжної боротьби ще під час першої сутички на груповому етапі змагань. Тоді він тактично виборов перемогу у представника Румунії Міхая Палагія з рахунком 3:1, а у фінальній боротьбі за розподіл III та IV місць переміг представника Азербайджану Орхана Абасова з рахунком 3:2 та отримав бронзову медаль Світової серії.
Борута Олексій - нове ім'я серед переможців в пляжній боротьбі.
У сутичці за почесне ІІІ місце у ваговій категорії 70 кг першого етапу Світової серії з пляжної боротьби, який відбувся на пляжі Сен-Лоран-дю-Вар у Франції, Борута Олексій за 20 секунд до завершення зустрічі здобуває перемогу над борцем з Азербайджану Махалом Новрузовим та приносить Україні 5 ювілейну медаль з пляжної боротьби у 2021 році.
Український прапор здійнявся і на честь бронзової призерки Світової серії з пляжної боротьби Профатілової Тетяни!
У сутичці за "бронзу" Світової серії з пляжної боротьби українка Профатілова Тетяна впевнено та цілеспрямовано бал за балом йшла до головної мети - перемоги над суперницею з Туреччини Емін Каталоглу. Сутичка зупинилася на 2 хвилині із рахунком 3:0 на користь Профатілової Тетяни, спортсменки збірної команди України з пляжної боротьби у ваговій категорії 50 кг.
Переможці змагань отримали грошові винагороди у розмірі:

 • 1 місце - 910€
  1
 • 2 місце - 460€
  2
 • 3 місце - 230€
  3
 • Кращий кидок - 910€
  Кидок
Підсумовуючи ці 2 виснажливі дні слід зазначити, що до численних спортивних тріумфів 30 років незалежності України додається найяскравіша перемога збірної команди України на Світовії серії з пляжної боротьби у Франції в 2021 році!

Перемога України на Світовій серії з пляжної боротьби свідчить про системну роботу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України під професійним керівництвом її президента Магомеда Магдієва, при обов'язковій підтримці Міністерства молоді та спорту України під керівництвом Вадима Марковича Гутцайта!
Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України щиро переконана, що саме завдяки нашим спортсменам мільярди жителів земної кулі навчилися ідентифікувати синьо-жовтий прапор, завдяки їм українці незалежно від місцезнаходження, соціального статусу та політичних поглядів успішно навчаються бути єдиними! Ви - наші герої, наша яскрава, успішна і почесна історія! До зустрічі на піску!