Золота медаль Світової серії з пляжної боротьби: вражаюча історія спортсменки Аліни Бережної

Аліна Бережна -
українська спортсменка вільної та пляжної боротьби, Заслужений майстер спорту України, вихованка Спортивного клубу "Мангуст", срібна призерка Всесвітніх пляжних ігор у Катарі в 2019 році, чемпіонка першого етапу Світової серії з пляжної боротьби у Франції в 2021 році.
Остання нагорода стала не лише особистим досягненням у професійній кар'єрі спортсменки, а й історичною перемогою України на Світовій серії з пляжної боротьби.
15 липня 2021 року на пляжі Сен-Лоран-дю-Вар, на Лазурному березі Франції стартувала довгоочікувана Світова серія з пляжної боротьби, куди у складі збірної команди України з пляжної боротьби вирушила майбутня чемпіонка змагань, володарка кубку Світової серії з пляжної боротьби за кращий кидок серед жінок Аліна Бережна.
Змагання розпочалися 16 липня о 10 ранку. На Аліну Бережну чекали 8 найсильніших суперниць з 6 країн світу: Словенії, Італії, Франції, Румунії, Греції, Туреччини.

Станом на липень 2021 року спортсменка Манон Кюрі (представниця Франції) та спортсменка Адіна Ірімія (представниця Румунії) вже мали відповідно срібну та золоту медалі сезону.

З самого ранку Бережна Аліна зберігала спокій та моральну рівновагу. Спортсменка провела ранкову розминку на березі Середземного моря разом з іншими представниками України під пильним наглядом головного тренера збірної команди України з пляжної боротьби Чуєва Антона Юрійовича. Аліна дотримувалася об'єктивної впевненості у власних силах та рішуче прагнула максимально продемонструвати на піску свої навички і знання, щоб в результаті перемогти.
Першою сутичкою на груповому етапі змагань стала зустріч Аліни Бережної з представницею Франції Елоїз Дюпаск'єр. Саме під час цієї сутички суперниці Аліни у ваговій категорії 70 кг зрозуміли, що боротьба буде виснажливою та приголомшливою, адже Україну представила наполеглива спортсменка з високим рівнем спеціальної технічної підготовки. Зустріч з француженкою завершилася, не встигнувши і розпочатися. На 8 секунді Аліна Бережна виконує вражаючий кидок через ліве плече, у результаті якого Елоїз Дюпаск'єр опиняється лопатками на піску. Рахунок 3:0 на користь українки.
У наступному раунді групового етапу Бережна Аліна виходить на пісок разом з представницею Греції Агоро Папавасілєо. На 20 секунді зустрічі після обміркованої атаки Аліни Бережної спортсменка з Греції майже стає на кололіно, проте в останню мить це стається з представницею України. З рахунком 0:1 на користь Греції Аліна Бережна через 7 секунд після відновлення відліку часу збиває з ніг суперницю та отримує перший бал у цій сутичці. Рахунок стає 1:1 з перевагою для Аліни. На 49 секунді сутички Аліна отримує ще один бал завдяки різкому маневру в ліву сторону. За 1 хвилуну 45 секунуд до завершення зустрічі Аліна здобуває вирішальних третій бал кидком суперниці на правий бік. Перемога знову на боці Аліни Бережної - 3:1.
Втретє Аліна Бережна виходить на пісок Світової серії з пляжної боротьби з представницею Румунії Адіною Ірімією. Виснажлива боротьба точилася 36 секунд зустрічі до першого балу, отриманого Аліною в результаті дотику суперниці коліном до піску. На 51 секунді Аліна знову змушує суперницю опинитися на піску, і знову Адіна втрачає рівновагу та торкається колінами піску. За хвилину до завершення зустрічі Аліна виконує кидок через спину та отримує 3 додаткові бали. З рахунком 5:0 на користь Аліни Бережної добігає кінця передостання сутичка групового етапу Світової серії з пляжної боротьби.
Четвертою суперницею Аліни Бережної стає представниця Словенії Сара Трбулін. Невдала атака словенки стає шансом для Аліни отримати перший бал сутички на 24 секунді, а вже на 43 секунді першої хвилини зустрічі Аліна тактично переводить спортсменку через лівий бік позаду себе та виконує черговий вражаючий кидок турніру. З рахунком 4:0 Аліна Бережна без жодного програшу виходить до півфінального етапу Світової серії з пляжної боротьби.
У півфінальній сутичці Аліна зустрілася з представницею Італії Оленою Еспосіто, боротьба з якою завершилася з рахунком 3:0 на користь представниці України.

17 липня 2021 року у запеклій фінальній сутичці з представницею Франції Манон Кюрі Аліна Бережна на другій хвилині зустрічі здобуває заповітні 3 бали за кидок на лопатки, які додалися до 2 попердніх балів. Таким чином, з рахунком 5:1 Бережна Аліна отримала дострокову перемогу у фіналі та стала першою в історії України чемпіонкою Світової серії з пляжної боротьби у ваговій категорії 70 кг.
Загальні показники змагального процесу Аліни Бережної:
6 хвилин

загально часу боротьби
4

кидки суперниць на спину
23

бали першого етапу Світової серії з пляжної боротьби
Перемога приносить чемпіонці кубок Світової серії з пляжної боротьби за кращий кидок серед жінок та золоту медаль першого етапу Світової серії з пляжної боротьби у ваговій категорії 70 кг.

Загальна грошова винагорода становить 1820 €.
Нам вдалося поспілкуватися з Аліною одразу після її приголомшливої перемоги на користь України. Враження та емоції після завершення першого етапу Світової серії з пляжної боротьби у прямій мові спортсменки:
"Зараз мене сповнюють лише найкращі емоції. Мені неймовірно сподобалися змагання, сподобався наш колектив збірної команди України, всі щиро підтримували один одного, тому панувала дуже доброзичлива атмосфера. Перемагати та відчувати, що ти кращий, - це завжди здорово! Я дуже задоволена тим, що змогла втілити свої тренування в цей результат, в золоту медаль Світової серії з пляжної боротьби. Звичайно, хочеться подякувати в першу чергу керівництву Спортивного клубу "Мангуст" за організацію та підготовку до цих міжнародних змагань. Дякую Вам за проведені навчально-тренувальні збори у Затоці, за внесок, який Ви робите у наш розвиток. Дякую, що завжди допомагаєте спортсменам та ніколи на залишаєтє нас у біді. Величезна спасибі за надану спортивну форму та всю необхідну екіпіровку, за моральну підтримку під час змагань в особі Магомеда Магдієва, Умарова Руслана та Тетяни Акуленко. Дякую всім, хто причетний до нашої перемоги, усьому колективу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України. Свою перемогу я хочу присвятити своїй маленькій донечці, яка неймовірно пишається своєю мамою. Доню, це все заради тебе! Посміхайся протягом усього життя! І, звичайно ж, я щиро радію, що мене завжди підтримує моя сім'я, дякую їм за те, що змогли приїхати зі мною на цей прекрасний навчально-тренувальний збір в Затоці. Також хотілося б від щирого серця подякувати команді, яка тренувалася поруч зі мною, тренеру Антону Чуєву, який завжди підтримував нас, направляв та був дуже грамотним у своїх рішеннях. Дякую всьому колективу та сподіваюся й надалі радувати Вас золотими медалями".

Аліна Бережна