Всеукраїнські змагання з пляжної боротьби "Пляжна Фортеця" у Кам'янець-Подільському - нова позначка на мапі Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України

З 23 по 24 липня в одному з найдавніших міст України, де оживає історія, відчувається дух Середньовіччя та безлічі легенд, - Кам'янець-Подільському, відбулися Всеукраїнські змагання з пляжної боротьби серед дітей, молодших юнаків та юнаків "Пляжна Фортеця".

Посеред літа, просто неба, на розпеченому піску Мотобольного стадіону у центрі Кам'янця-Подільського безкомпромісний вид спорту "пляжна боротьба" закарбувався у серцях місцевих. Хмельниччина зустріла 9 команд з найрізноманітніших міст мальовничої України: Києва, Одеси, Чернівців, Хмельницького, Тернополя, Борщіва, Теребовлі, Кельменців, Кам'янець-Подільського. Таким чином на Всеукраїнські змагання з пляжної боротьби "Пляжна Фортеця" прибули 140 спортсменів з 5 областей України.
До участі у змаганнях були запрошені спортсмени вікових груп "діти", "молодші юнаки" та "юнаки" у таких вагових категоріях:
Вікова група учасників
Вагові категорії - юнаки
Вагові категорії - дівчата
Діти (від 10 до 11 років)
25; 28; 32; 36; 40; 45; 50; 50+
25; 28; 32; 36; 40; 45; 50; 50+
Молодші юнаки ( від 12 до 13 років)
30; 35; 40; 45; 50; 55; 60; 60+
30; 35; 40; 45; 50; 50+
Юнаки (від 14 до 15 років)
35; 40; 45; 50; 55; 60; 66; 70; 70+
30; 35; 40; 45; 50; 50+
Керівництво організацією та проведенням змагань здійснили Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України, Міністерство молоді та спорту України та Відокремлений підрозділ Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України у Хмельницькій області.
На змагання завітало чимало людей, від яких на пряму залежить розвиток спорту, зокрема пляжної боротьби, в містах, регіонах та країні в цілому. Серед почесних гостей Всеукраїнських змагань з пляжної боротьби серед дітей, молодших юнаків та юнаків "Пляжна Фортеця" були присутні:
- Посітко Михайло Володимирович - Камянець-Подільський міський голова;

- Назаренко Дмитро Миколайович - директор департаменту гуманітарної політики Камянець-Подільської міської ради;

- Шкира Лілія - голова комітету Камянець-Подільської міської ради з питань фізичної культури і спорту;

- Костинюк Володимир - президент Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України у Хмельницькій області, суддя національної категорії з пляжної боротьби, організатор змагань;

- Умаров Руслан - меценат спорту, президент Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Одеській області;
- Хамський Олексій - президент Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України у місті Хмельницьком, суддя національної категорії з пляжної боротьби;

- Готфрід Світлана - президент Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України у місті Києві, багаторазова чемпіонка світу з самбо та дзюдо, майстер спорту міжнародного класу;

- Гаврилюк Василь - приватний підприємець, громадсько-політичний діяч;

- Дубравський Леон - голова духовної ради Камянця-Подільського.
Під час урочистого відкриття перших у місті Кам'янець-Подільському Всеукраїнських змагань з пляжної боротьби учасники та почесні гості змагань поринули в атмосферу історії становлення України - Козацької доби, яку продемонстрували представники Школи традиційних бойових мистецтв України "Спас", керівником якої є Андрій Гайдай.
Обслуговував Всеукраїнські змагання з пляжної боротьби серед дітей, молодших юнаків та юнаків "Пляжна Фортеця" суддівський корпус у такому складі:

- Грек Георгій – суддя міжнародної категорії, головний суддя Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України (Одеса);
- Костинюк Володимир – головний суддя змагань, суддя національної категорії (Кам'янець-Подільський);
- Михайло Бушуляк – суддя міжнародної категорії (Чернівці);
- Гнесь Володимир – суддя міжнародної категорії (Чернівці);
- Бланарь Сергій – суддя національної категорії (Хмельницький);
- Хамський Олексій – суддя національної категорії (Хмельницький);
- Дейнека Геннадій – суддя національної категорії (Хмельницький);
- Дейнека Антон – суддя національної категорії (Хмельницький);
- Олександр Мозолюк – головний секретар змагань (Хмельницький).
Віце-президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України Акуленко Тетяна, на жаль, не змогла бути присутньою на змаганнях Всеукраїнського рівня, проте у своєму дописі на сторінці у Facebook зауважила, що слідкує за активним розвитком пляжної боротьби на теренах України навіть в умовах щільного робочого графіку:

"Сьогодні змагання з пляжної боротьби під егідою Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України розширили свої межі - Кам'янець-Подільський зустрів 140 спортсменів з 5 областей України. У зв'язку з невідкладними робочими зустрічами я, на жаль, не змогла розділити з учасниками, тренерами, організаторами Всеукраїнських змагань з пляжної боротьби серед дітей, юнаків та молодших юнаків «Пляжна Фортеця» всі емоції нашого спортивного свята, але в режимі «online» уважно стежу за звершеннями юних чемпіонів, які сьогодні обирають пляжну боротьбу!

Щиро дякую організаторам змагань за справжні вчинки на благо розвитку спорту. Висловлюю подяку президенту Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України у Хмельницькій області Володимиру Костинюку за проведення змагань з пляжної боротьби в місті з величною історією, яке обов'язково стане для нас традиційним місцем зустрічі.

Дані змагання є останніми Всеукраїнськими змаганнями перед найважливішим етапом розвитку для кожного спортсмена Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України - Чемпіонатом України з пляжної боротьби. 7 серпня, за результатами змагального процесу Чемпіонату України, керівництво Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України оголосить 12 абсолютних чемпіонів, які 12 вересня 2021 року відправляться до Греції представляти честь України на Чемпіонаті Європи з пляжної боротьби серед кадетів і юніоров".

Акуленко Тетяна
Віце-президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України
За результатами змагань командні місця було розподілено наступним чином:
 • 1 місце
  Місто Хмельницький
  1
 • 2 місце
  Місто Камянець-Подільський
  2
 • 3 місце
  Місто Кельменці
  3
 • 4 місце
  Місто Одеса
  4
Слід зазначити, що команду Одеської області особисто очолив президент Відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України в Одеській області, меценат спорту Руслан Умаров, якого за рішенням Виконавчого комітету Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України від 20 липня 2021 року було обрано головним тренером Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України.

Пропозиція щодо призначення Умарова Руслана на посаду головного тренера була внесена на розгляд Виконавчого комітету Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України віце-президентом Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України Акуленко Тетяною, яка під час обговорення даного питання на засіданні Виконкому виклала основні причини необхідності підтримки призначення Руслана Умарова:

"Пропоную призначити головним тренером Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України Руслана Умарова. Не дивлячись на відсутність професійних знань у сфері тренерства, Руслан Умаров має прагнення виховувати нове покоління успішних спортсменів, прагнення розвивати і підтримувати. Його сумлінна праця, досвід, відданість справі, значний особистий внесок у розвиток як фізичної культури та спорту України, так і пляжної боротьби зокрема не має меж. Протягом багатьох років Руслан підтримує спортсменів морально та фінансово, а цього року зробив неабиякий внесок у фінансування збірної команди України з пляжної боротьби для участі у першому етапі Світової серії з пляжної боротьби. Руслан Умаров дійсно готовий виховувати плеяду українських спортсменів власним прикладом цілеспрямованості та стійкості, послуговуючись прикладом провідних спортсменів Федерації".

Рішення було схвалене президентом Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України Магомедом Магдієвим, який побажав новопризначеному головному тренеру Федерації подальших успіхів у роботі та підкорення нових вершин.
Змагання завершилися екскурсією визначною памяткою Старого міста Кам'янця-Подільського - Кам'янець-Подільською фортецею, яка зачаровую своєю величчю та невимовно красивою архітектурою.