Чемпіонат України з пляжної боротьби: хроніка подій та нові імена легенд спорту

За 2 роки плідної роботи, переживаючи злети і падіння, щиро радіючи першим досягненням українських спортсменів з пляжної боротьби на міжнародному рівні, реалізовуючи нові ідеї та проекти, керівництво Національної Федерації пляжної боротьби України крок за кроком сприяло популяризації пляжної боротьби як нового перспективного виду спорту, досягнувши бажаного результату - сьогодні про пляжну боротьбу говорять у всіх регіонах нашої країни!

З 6 по 8 серпня 2021 року в готельному комплексі «Академія» (смт Затока, Одеська область) відбулися вирішальні всеукраїнські змагання 2021 року - Чемпіонат України з пляжної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих.
Рівень змагань показав, що сьогодні Національна Федерація пляжної боротьби України пліч-о-пліч з Міністерством молоді та спорту України, управлінням фізичної культури та спорту Одеської обласної державної адміністрації, Громадською організацією «Мангуст» та Національним університетом «Одеська юридична академія» пишуть нові сторінки історії розвитку виду спорту «пляжна боротьба» на теренах України, які обов'язково здивують майбутні покоління спортсменів кількістю тріумфальних перемог та крок за кроком розкажуть про шлях популяризації пляжної боротьби до здобуття омріяного олімпійського статусу.
Чемпіонат України з пляжної боротьби зустрів команди 18 областей України: Київської, Хмельницької, Чернігівської, Харківської, Сумської, Донецької, Вінницької, Львівської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Житомирської, Івано-Франківської, Рівненської, Кіровоградської, Чернівецької, Тернопільської областей, міст Києва та Хмельницького.
Національна Федерація пляжної боротьби України - команда справжніх професіоналів, ряди яких поповнюються із року в рік. Тому напередодні офіційного відкриття Чемпіонату України, у рамках підготовки до вирішального півріччя, керівництво Національної Федерації пляжної боротьби України в особі віце-президента Акуленко Тетяни, керівники Відокремлених підрозділів та судді провели підсумкову нараду в 2021 році.
За словами Акуленко Тетяни серед досягнень Національної Федерації пляжної боротьби України за поточний рік 5 змагань всеукраїнського рівня, десятки турнірів місцевого значення, затверджена навчальна програма для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних клубів і спортивних секцій з пляжної боротьби, затверджені національні правила спортивних змагань з пляжної боротьби, затверджена система відбору до складу національної збірної команди України з пляжної боротьби, розроблена програма єдиної спортивної класифікації України з присудження спортивних звань і розрядів з пляжної боротьби, розроблений склад національної збірної команди України з пляжної боротьби, 6 медалей і Кубок Світової серії з пляжної боротьби.
На суддівському семінарі головний суддя Національної Федерації пляжної боротьби України Георгій Грек повідомив, що за 2021 рік до суддівського корпусу Федерації долучилися 47 рефері, які зацікавлені в розвитку пляжної боротьби на території України. Серед них 2 представники мають міжнародну суддівську категорію, а рішенням керівництва Національної Федерації пляжної боротьби України, 44 з них було присуджено національну суддівську категорію з пляжної боротьби. Одразу після семінару відбулося зважування учасників змагань.
О 10:00 ранку 7 серпня Центральний пляж Спортивно-оздоровчого комплексу "Академія" Національного університету "Одеська юридична академія" зустрів учасників вікових груп "кадети" та "юніори", які розпочали запеклу боротьбу за звання чемпіонів України з пляжної боротьби та право представляти Україну на Чемпіонаті Європи з пляжної боротьби серед кадетів та юніорів у Греції та Чемпіонаті світу з пляжної боротьби серед кадетів та юніорів в Румунії.
На церемонію відкриття Чемпіонату України з пляжної боротьби завітали:
 • Матвій Бідний
  Заступник Міністра молоді та спорту України
 • Магомед Магдієв
  Заслужений тренер України, президент Національної Федерації пляжної боротьби та Національної Федерації грепплінгу України, голова Громадської організації "Мангуст"
 • Акуленко Тетяна
  Віце-президент Національної Федерації пляжної боротьби України, директор Громадської організації «Мангуст»
 • Анастасія Тукмачова
  Генеральний секретар трьох національних федерацій – панкратіону, грепплінгу та пляжної боротьби
 • Олександр Мандрик
  Президент Національної Федерації панкратіону України, Заслужений тренер України
 • Ельхан Велієв
  Президент Європейської Федерації бойового самбо, президент Міжнародного ліги змішаних єдиноборств GEFS, президент Федерації бойового самбо України, чемпіон світу з бойового самбо
 • Лерник Мусаєлян
  Віце-президент Національної Федерації греплінгу України, тренер спортивного клубу «Мангуст»
 • Ахмед Ахмедов
  Заслужений тренер з кікбоксингу, директор Спортивного клубу «Мангуст-Київ», генеральний директор Федерації професійного кікбоксингу
 • Гегам Григорян
  Директор бази відпочинку та спортивного комплексу «Гірський Орел», меценат спорту
 • Карина Лукащук
  Директор спортивно-оздоровчого комплексу «Академія»
 • Георгій Грек
  Головний суддя Національної Федерації пляжної боротьби України
 • Руслан Умаров
  Президент Національної Федерації пляжної боротьби України в Одеській області
У своїй вітальній промові заступник Міністра наголосив:

"Чемпіонат України - це завжди свято та найбільш значущі змагання в нашій країні, і ті, хто серйозно займаються розвитком спорту знають, що там, де є потужний чемпіонат України, є медалі чемпіонатів Європи, світу, а також олімпійські винагороди. Від імені нашого Міністра Вадима Марковича Гутцайта, який сьогодні повертається із Токіо, де наші спортсмени продовжують виборювати нагороди, передаю вітання! І знаючи, якими кроками Національна Федерація пляжної боротьби України йде вперед, і, яку увагу спортивної спільноти звертає на себе, я сподіваюся, що сьогодні ми тут бачимо майбутніх олімпійських чемпіонів!"

Матвій Бідний
Віце-президент Національної Федерації пляжної боротьби України подякувала почесному гостю за візит на довгоочікувані та вирішальні змагання:

"Я пишаюся зустрічати в Одесі в рамках нашого спортивного свята заступника Міністра молоді та спорту України Матвія Бідного! Дякую Вам за такі важливі слова напуття для спортсменів, тренерів, керівників з пляжної боротьби, а також за вручену мені почесну нагороду від керівництва Міністерства молоді та спорту України в особі Міністра Вадима Марковича Гутцайта".

Тетяна Акуленко
За результатами Чемпіонату України у вікових групах кадети та юніори було відібрано 12 найсильніших спортсменів, що увійшли до складу офіційної делегації національної збірної команди України з пляжної боротьби на Чемпіонат Європи та світу з пляжної боротьби серед кадетів та юніорів.
Офіційну делегацію національної збірної команди України з пляжної боротьби склали:
Чемпіони України з пляжної боротьби серед кадетів:
 • Чурар Владислав
  60 кг
 • Лотюк Владислав
  70 кг
 • Булавченко Юрій
  80 кг
 • Котвицька Діана
  50 кг
 • Дмитренко Валерія
  60 кг
 • Константинова Дар'я
  70 кг
Чемпіони України з пляжної боротьби серед юніорів:
 • Желєв Андрій
  70 кг
 • Лиманський Богдан
  80 кг
 • Додь Назар
  90 кг
 • Пєлін Рустам
  90+ кг
 • Медвецька Дар'я
  60 кг
 • Нікітінська Олена
  70 кг
Національна Федерація пляжної боротьби України вітає всіх учасників змагань та бажає офіційній делегації національної збірної команди України з пляжної боротьби гідно представити честь України на міжнародних стартах!