Підсумки 2021 року:
віце-президент Федерації Акуленко Тетяна відзначила основні досягення та результати

Віце-президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України Акуленко Тетяна привітала міжнародну спортивну спільноту з прийдешніми новорічними святами, підбила підсумки 2021 року й окреслила пріоритети на 2022 рік.
"У 2021 році Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України значно зміцнила міжнародні зв'язки та підвищила імідж України серед міжнародної спортивної спільноти, саме тому, враховуючи успішний досвід Федерації у проведенні змагань міжнародного значення в Одеській області (Всесвітньої серії з пляжної боротьби серед дорослих та Чемпіонату Світу з пляжної боротьби серед кадетів та юніорів у 2019 році), Міжнародна організація «Об'єднаний світ боротьби» (UWW) без вагань надала Україні честь відкрити серію міжнародних змагань з пляжної боротьби у 2022 році. Федерація з впевненістю розпочинає підготовку до проведення I етапу Світової серії з пляжної боротьби в Одесі та невпинно вдосконалює систему підготовки спортсменів для участі у Всесвітніх пляжних іграх у 2023 році, Олімпійських іграх у Франції у 2024 році та IV Літніх Юнацьких Олімпійських іграх у 2026 році".
Підсумки 2021 року
"Шановна спортивна спільнота, тренери, керівники Відокремлених підрозділів Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, спортсмени, члени національної збірної команди України з пляжної боротьби! Ми стрімко крокуємо разом вперед, оцінюючи й аналізуючи результати наших спільних досягнень, підбиваючи підсумки року, що минає. Озирнувшись назад, можна сміливо сказати: 2021 рік подарував нам двох чемпіонів світу з пляжної боротьби, яскраві емоції від перемог українських спортсменів на численних міжнародних змаганнях у Франції, Італії, Греції, Румунії, відкрив нові можливості для міжнародної співпраці у сфері пляжних видів спорту, зміцнив ділові стосунки між Україною та країнами-членами Міжнародної організації "Об'єднаний світ боротьби" (UWW). Цей рік безсумнівно став успішним та потужним у розвитку та популяризації пляжної боротьби.

За підсумками 2021 року Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України під керівництвом досвідченого президента Магомеда Магдієва досягла визнання на всеукраїнському та міжнародному рівнях.
Досягнення всеукраїнського рівня
У поточному році Федерацією було проведено 7 змагань всеукраїнського рівня, серед яких 5 всеукраїнських змагань - серед дітей, молодших юнаків, юнаків, кадетів та юніорів, до яких було залучено близько 1 500 спортсменів з різних куточків України.

Дебютними змаганнями у 2021 році стали Всеукраїнські змагання з пляжної боротьби серед юнаків та молодших юнаків у м. Суми, що пройшли з 09 по 11 березня. У змаганнях взяли участь 193 спортсмени з 5 областей України, які вибороли 15 золотих, 15 срібних та 29 бронзових медалей.

Кількість Відокремлених підрозділів Громадської організації «Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України» збільшилася до 21 осередку: Київська обл., м. Київ, Хмельницька обл., Чернігівська обл., Харківська обл., Сумська обл., Донецька обл., Волинська обл., Вінницька обл., Львівська обл., Херсонська обл., Миколаївська обл., Полтавська обл., Запорізька обл., Одеська обл., Житомирська обл., м. Хмельницький, Івано-Франківська обл., Рівненська обл., Кіровоградська обл., Чернівецька обл. Більше 80 спортивних клубів, що знаходяться у різних регіонах України, долучилися до виховання спортсменів з пляжної боротьби.

Суддівську колегію Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України склали 58 досвідчених та кваліфікованих суддів з пляжної боротьби, 7 з яких мають посвідчення суддів міжнародної категорії з пляжної боротьби.
Наступні змагання, згідно з календарним планом, пройшли у м. Київ з 21 по 23 травня 2021 року. Всеукраїнські змагання з пляжної боротьби серед юнаків, молодших юнаків, кадетів та юніорів «Київські каштани» зустріли у столиці нашої країни 143 спортсмени з 8 областей України. Учасники змагань вибороли 31 золоту, 31 срібну та 37 бронзових медалей.

Велике значення для представників пляжної боротьби в Україні відіграв Кубок України з пляжної боротьби серед дорослих, що відбувся у м. Харків з 11 по 13 червня 2021 року. Учасники з 6 областей України вибороли 14 золотих, 13 срібних та 6 бронзових медалей. Перше місце у загальнокомандному заліку посіла Харківська область, 2 місце – Одеська область, 3 місце – Донецька область. Кубок України став відбірковим, адже за результатами проведення змагань було відібрано 7 найсильніших спортсменів, що увійшли до складу офіційної делегації національної збірної команди України з пляжної боротьби для участі у міжнародних змаганнях (І етапі Світової серії з пляжної боротьби) у 2021 року.
З 1 по 2 липня 2021 року пройшли Всеукраїнські змагання серед кадетів з пляжної боротьби у Житомирській області, у яких взяли участь 60 спортсменів з 8 регіонів України. У даному регіоні всеукраїнські змагання з пляжної боротьби проводились вперше і пройшли на високому організаційному рівні. Учасники вибороли 10 золотих, 10 срібних та 20 бронзових медалей.
У період з 04 по 12 липня 2021 року Федерацією було прийнято рішення про проведення навчально-тренувальних зборів зі спеціальної підготовки спортсменів до міжнародних змагань. Навчально-тренувальні збори пройшли в смт. Затока (Одеська область) для 15 спортсменів збірної команди України з пляжної боротьби задля досягнення максимальних результатів на міжнародних змаганнях у 2021 році.
З 23 по 24 липня 2021 року пройшли масштабні всеукраїнські змагання з пляжної боротьби «Пляжна Фортеця» серед юнаків, молодших юнаків та дітей у м. Кам'янець-Подільський (Хмельницька область). Загалом участь у змаганнях взяли 140 учасників, які представили 9 областей України.
З 6 по 8 серпня пройшли головні всеукраїнські змагання сезону пляжної боротьби 2021 року – чемпіонат України серед кадетів, юніорів та дорослих з пляжної боротьби, в якому взяли участь 278 спортсменів з 19 областей України. Загалом, учасники вибороли 34 золоті, 34 срібні та 64 бронзові медалі, а у загальнокомандному заліку збірна команда Харківської області посіла 1 місце, команда Одеської області – 2 місце та 3 місце посіла збірна команда м. Київ.

Підготовка до змагань та їх безпосереднє проведення допомогли спортсменам дорослої вікової групи вдосконалити рівень фізичної та технічної підготовки. Чемпіонат України став вирішальним етапом формування складу офіційної делегації національної збірної команди України серед дорослих для участі у міжнародних змаганнях (ІІ етапі Світової серії з пляжної боротьби). Найсильніші представники вікових груп «кадети» та «юніори», які стали чемпіонами України з пляжної боротьби у 2021 році, вибороли право представляти Україну на Чемпіонаті Європи та світу з пляжної боротьби.
З 13 по 14 серпня 2021 року пройшли Всеукраїнські змагання з пляжної боротьби серед дітей, молодших юнаків, юнаків та кадетів «Кубок Маріуполя» у Донецькій області. У змаганнях взяли участь 99 спортсменів з 9 регіонів України.

З 24 по 30 вересня 2021 року у м. Скадовськ (Херсонська область) пройшли ІІ Всеукраїнські пляжні ігри «Beach Games» серед учнів та студентів. До програми проведення змагань серед інших пляжних видів спорту входила пляжна боротьба. У ІІ Всеукраїнських пляжних іграх взяли участь понад 550 школярів з Закарпатської, Запорізької, Черкаської, Львівської, Волинської, Дніпропетровської, Харківської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Хмельницької, Одеської, Кіровоградської, Херсонської областей та м. Київ, а також понад 370 студентів із 36 університетів України.
Крім того, у 2021 році було розроблено навчальну програму для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних клубів та спортивних секцій з пляжної боротьби, яка затверджена Наказом Мінмолодьспорту №5/5.2/21 від 30 липня 2021 року, затверджено систему відбору до складу національної збірної команди України з пляжної боротьби для участі в офіційних міжнародних змаганнях відповідно до Наказу Мінмолодьспорту від 18.03.2021 р. №63/5.2/21, Наказом Мінмолодьспорту від 09.07.2021 року №26/5.2/21 затверджено національні Правила спортивних змагань з пляжної боротьби, що були розроблені Федерацією з урахуванням всіх положень міжнародних правил з пляжної боротьби.
Досягнення міжнародного рівня
Щодо результатів на міжнародній арені слід зазначити, що 2021 рік став найрезультативнішим для спортсменів національної збірної команди України з пляжної боротьби завдяки проведеній різносторонній роботі керівництва Федерації.

Після завершення серії міжнародних змагань з пляжної боротьби Міністр молоді та спорту України Вадим Маркович Гутцайт висловив слова гордості та пошани до спортсменів Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, які у підсумку здобули для нашої країни 38 медалей різного ґатунку та два титули чемпіонів світу з пляжної боротьби у 2021 році.
16 - 17 липня 2021 року - І етап Світової серії з пляжної боротьби у м. Сен-Лоран-дю-Вар (Франція). Члени збірної команди України з пляжної боротьби у складі 7 спортсменів гідно представили спортивний потенціал України, здобувши 1 золоту, 1 срібну, 3 бронзові медалі та 2 загальнокомандне місце серед 13 країн-учасниць.
3 - 4 вересня 2021 року - ІІ етап Світової серії з пляжної боротьби у м. Рим (Італія). Дев'ять найсильніших спортсменів, що увійшли до складу офіційної делегації збірної команди України з пляжної боротьби завдяки своїм високим показникам, вибороли 3 золоті та одну срібну медаль серед 80 спортсменів з 17 країн світу. У загальнокомандному заліку національна збірна команда України з пляжної боротьби посіла 1 місце.
10 - 11 вересня 2021 року - ІІІ етап Світової серії з пляжної боротьби у м. Катеріні (Греція), в яких національна збірна команда України з пляжної боротьби взяла участь у складі 9 спортсменів, які здобули 4 золоті медалі серед 58 спортсменів з 10 країн світу. І знову посіли 1 загальнокомандне місце.
12 - 13 вересня 2021 року - Чемпіонат Європи серед кадетів та юніорів з пляжної боротьби у м. Катеріні (Греція). 21 спортсмен у складі офіційної делегації національної збірної команди України з пляжної боротьби були відряджені до Греції представити спортивний потенціал нашої країни. Серед 124 представників 12 країн Європи 21 спортсмену з України вдалося вибороти 10 медалей, 1 командне місце серед жінок у віковій категорії "юніори", 2 командне місце серед чоловіків у віковій категорії "юніори", 3 командне місце серед жінок у віковій категорії "кадети" та 2 місце у загальнокомандному заліку.
23 - 24 вересня 2021 року - Чемпіонат світу серед кадетів, юніорів та дорослих з пляжної боротьби у м. Констанца (Румунія). І знову приголомшлива перемога: серед 218 спортсменів з 18 країн світу національна збірна команда України з пляжної боротьби, у складі 32 спортсменів, вибороли 7 медалей.
25 - 26 вересня 2021 року - Фінал Світової серії з пляжної боротьби у м. Констанца (Румунія). Дозвольте назвати імена чемпіонів, віце-чемпіонів та призерів світу з пляжної боротьби: Бережна Аліна – 1 місце (70 кг); Михайлов Василь – 1 місце (80 кг); Кравченко Анастасія – 2 місце (70 кг); Пасічник Ірина – 2 місце (70+ кг); Профатілова Тетяна – 3 місце (50 кг); Борута Олексій – 3 місце (70 кг); Яковчук Олексій – 3 місце (90 кг).
Пріоритети на 2022 рік
У 2021 році Всеукраїнська Федерація пляжної боротьби України значно зміцнила міжнародні зв'язки та підвищила імідж України серед міжнародної спортивної спільноти, саме тому, враховуючи успішний досвід Федерації у проведенні змагань міжнародного значення в Одеській області (Світової серії з пляжної боротьби серед дорослих та Чемпіонату Світу з пляжної боротьби серед кадетів та юніорів у 2019 році), Міжнародна організація "Об'єднаний світ боротьби" (UWW) без вагань надала Україні честь відкрити серію міжнародних змагань з пляжної боротьби у 2022 році. Федерація з впевненістю розпочинає підготовку до проведення I етапу Світової серії з пляжної боротьби в Одесі та невпинно вдосконалює систему підготовки спортсменів для участі у Всесвітніх пляжних іграх у 2023 році, Олімпійських іграх у Франції у 2024 році та IV Літніх Юнацьких Олімпійських іграх у 2026 році.

Також серед першочергових завдань – підвищення кваліфікації тренерського та суддівського корпусу Федерації та організація кваліфікаційних курсів та семінарів для тренерів та суддів.

У 2022 році Федерація планує провести не менше 11 Всеукраїнських змагань серед дітей, юнаків, молодших юнаків, кадетів, юніорів та дорослих, 5 суддівських семінарів та 4 тренерські семінари з підвищення кваліфікації, взяти участь у міжнародних змаганнях з пляжної боротьби 2022 року, провести 2 навчально-тренувальні збори зі спеціальної підготовки та провести не менше 20 змагань обласного, міського та регіонального значення в різних областях України. Я, як віце-президент Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України, впевнена, що у 2022 році значно зросте кількість учасників змагань, адже з кожним роком пляжна боротьба набуває все більшої популярності серед дітей та молоді.
Вітання з прийдешніми новорічними святами
Я вітаю весь колектив Всеукраїнської Федерації пляжної боротьби України з високим результатом виконаної роботи у 2021 році, який було досягнуто завдяки титанічним зусиллям кожного члена нашої організації на благо розвитку виду спорту «пляжна боротьба» в Україні. Нам вдалося створити злагоджений механізм, в основі якого лежить якісна співпраця структурних підрозділів Федерації та її керівних органів. У 2022 році на нас чекають грандіозні спортивні події світового значення! Я впевнена, що нам вдасться досягти бажаних результатів і запалити безліч зірок світового спорту! Бажаю нам сил та натхнення у роботі, добробуту та злагоди у сім'Ї та всесвітнього визнання! З прийдешніми новорічними святами, шановні колеги!"