UWW скасувала відсторонення російських та білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях

24 лютого 2022 року – день, який назавжди змінив життя України та світу. Повномасштабна війна не оминула жодного виду спорту, жодного спортсмена та жодної спортивної федерації України. Швидко оговтавшись від перших потрясінь обманного, незаконного та обурливого російського вторгнення в Україну, керівництво, спортсмени та тренерський штаб Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України розпочали активну боротьбу на спортивній передовій.

З метою наближення спільної перемоги вже 28 лютого 2022 року президент Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України звернувся до президента, генерального секретаря та членів бюро міжнародної федерації «Обʼєднаний світ боротьби» (UWW) з вимогою про повне відсторонення офіційних осіб та спортсменів рф та рб від участі у міжнародних змаганнях, рішуче підтримавши своїх українських колег. Вже 2 березня 2022 року міжнародна федерація виступила з офіційною заявою про заборону участі російських та білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях з пляжної боротьби та всіх асоційованих видах спорту.

З того дня наша спільнота зайняла чітку позицію в своєму прагненні зробити спорт важелем впливу на світовий спортивний рух у боротьбі з військовим агресором. Члени національної збірної команди України з пляжної боротьби взяли участь у всіх без виключення міжнародних змаганнях у 2022 році (І, ІІ, ІІІ, IV етапах та фіналі світової серії, чемпіонаті Європи та чемпіонаті світу серед U17 та U20), за результатами яких українські спортсмени не тільки здобули 9 золотих, 8 срібних та 4 бронзові нагороди, а й посіли перші сходинки в офіційному світовому рейтингу кваліфікаційної системи відбору на ІІ Всесвітні пляжні ігри (05-12 серпня 2023 року, Балі, Індонезія), що гарантує Україні здобуття ліцензій у вагових категоріях «60 кг», «70 кг» та «+70 кг».
Проте наприкінці березня 2023 року МОК змінив своє попереднє рішення та надав міжнародним спортивним федераціям рекомендації щодо повернення до міжнародних змагань спортсменів з рф та рб як нейтральних. Вже 4 квітня 2023 року міжнародна федерація «Обʼєднаний світ боротьби» (UWW) скасувала відсторонення російських та білоруських спортсменів від змагань під своєю егідою. За відповідне рішення члени федерації проголосували на позачерговому засіданні міжнародної федерації «Обʼєднаний світ боротьби» (UWW).

У відповідь на вищезазначені рішення 30 березня 2023 року уряд України прийняв постанову про бойкот міжнародних змагань за участю російських та білоруських спортсменів.
З моменту створення Всеукраїнська федерація пляжної боротьби України діє на підставі Статуту, керується вимогами Конституції України, Законами України «Про фізичну культуру і спорт» та «Про громадські обʼєднання», нормативно-правовими актами, що діють у сфері фізичної культури, та беззаперечно дотримується вимог Указів Президента України та протокольних рішень Кабінету Міністрів України, яких в надскладні часи повномасштабного вторгнення рф на територію нашої країни не має права не дотримуватися.

Всеукраїнська федерація пляжної боротьби України рішуче засуджує збройну агресію рф проти України та знімає заявку на участь у І етапі Світової серії з пляжної боротьби в 2023 році.

Важливими кроками подальшої роботи Всеукраїнська федерація пляжної боротьби України визнає динамічний розвиток системи відокремлених підрозділів федерації та розширення географії змагань всеукраїнської першості.

Можливість участі українських спортсменів у прийдешніх міжнародних змаганнях з пляжної боротьби в 2023 році буде розглядатися Всеукраїнською федерацією пляжної боротьби України та Міністерством молоді та спорту України окремо для кожних конкретних змагань.
СЛАВА УКРАЇНІ!
СЛАВА ВСІМ ЗАХИСНИКАМ ТА ЗАХИСНИЦЯМ УКРАЇНИ, ХТО БОРОНИТЬ НАШ СУВЕРЕНІТЕТ ТА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!