У незламному Києві гучно пролунала найочікуваніша спортивна подія 2023 року - чемпіонат України з пляжної боротьби серед дорослих

2023 рік. 24 березня - річниця найзапекліших боїв у районах Бучі, Ірпіня та Гостомеля. Успішних боїв, які визначили хід нової української історії. Цієї миті рік потому незламний Київ зустрічає найбільш вирішальний національний відбір з пляжної боротьби серед дорослих.
Цьогоріч чемпіонат України перевершив рекорд довоєнних часів за кількістю зареєстрованих учасників, чисельність яких сягнула 111 спортсменів з 9 областей країни.
Дводенний спортивний івент розпочався 24 березня 2023 року з офіційної наради представників команд та суддів під головуванням генерального секретаря Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України Милани Бродовської, яка відповідно до порядку денного доповіла про перебіг роботи Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України:

1
Звіт про використання коштів та виконання плану роботи Всеукраїнської федерації пляжної боротьби за 2022 рік.
2
Дайджест перемог членів національної збірної команди України з пляжної боротьби на міжнародних спортивних змаганнях в 2022 році.
3
Міжнародний та всеукраїнський календарні плани спортивних заходів з пляжної боротьби на 2023 рік.
4
Забезпечення підготовки та участі офіційної делегації національної збірної команди України з пляжної боротьби в ІІ Всесвітніх пляжних іграх 2023 року.
5
Вектори розширення співпраці Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України з державними та міжнародними установами в галузі спорту.
Структуру побудови тренувального процесу та підготовки спортсменів до міжнародних спортивних змагань у 2023 році окреслила віце-президент Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України та старший тренер національної збірної команди України з пляжної боротьби Аліна Бережна. Увагу було приділено системі відбору спортсменів до складу національної збірної команди України з пляжної боротьби на 2023 рік, проміжним підсумкам кваліфікаційного періоду до ІІ Всесвітніх пляжних іграх 2023 року та нововведенням до міжнародних правил спортивних змагань з пляжної боротьби.

Марафон передзмагальних активностей завершили засідання мандатної комісії, жеребкування та зважування учасників.

25 березня 2023 року запеклі сутички чемпіонату України з пляжної боротьби на базі спортивного комплексу "Sunrise beach sports academy" визначили не лише тих, хто ввійшов до складу національної збірної команди України з пляжної боротьби для участі в заключних кваліфікаційних етапах відбору на ІІ Всесвітні пляжні ігри 2023 року, а й дали новий поштовх для сміливої боротьби найсильніших спортсменів країни за українську ідентичність на міжнародній спортивній арені.

Суддівську колегію змагань очолив суддя міжнародної категорії з пляжної боротьби, головний суддя Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України Георгій Грек. Секретаріатом змагань керував незмінний головний секретар Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України Олександр Бондар.

Невідʼємною частиною заходу стала загальнонаціональна хвилина мовчання у знак світлої пам'яті Героїв України та Янголів спорту, які віддали своє життя за майбутнє кожного українця внаслідок збройної агресії росії проти України.

Почесними гостями церемонії відкриття національної першості з пляжної боротьби в 2023 році стали надійні друзі та партнери Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України, серед яких Ярослав Мудрий - державний тренер штатної команди національних збірних команд України з неолімпійських видів спорту.

Слова підтримки напередодні національної першості з пляжної боротьби висловила тренерам та спортсменам старший тренер національної збірної команди України з пляжної боротьби Аліна Бережна, яка в минулому досягла рівня чемпіонки світу з пляжної боротьби:
Можу впевнено сказати, що успіх спортсмена складається на 50% з підтримки тренера та ще на 50% від старанності самого спортсмена. Саме тому сьогодні бажаю тренерам наснаги та віри в своїх учнів, а спортсменам - великого успіху, непереборних сил та гарної боротьби. Цьогорічний чемпіонат України є особливо значущим, оскільки саме за його результатами буде визначено остаточний склад спортсменів-кандидатів для участі в останніх кваліфікаційних етапах відбору на ІІ Всесвітні пляжні ігри 2023 року. Щиро вірю в українських спортсменів. Ми готові обирати кращих з найкращих!

Аліна Бережна
Старший тренер національної збірної ĸоманди Уĸраїни з пляжної боротьби
Своїми враженнями за підсумками змагань та баченням визначальних напрямів розвитку майбутнього пляжної боротьби поділилися учасники національної першості:
Василю, сьогодні Україні як ніколи важлива Ваша підтримка на спортивному фронті, однак, як нам відомо, вже не перший рік Ви несете почесну службу в лавах Національної гвардії України. Як Вам вдається поєднувати професійний спорт зі службою та як війна вплинула на вашу спортивну кар'єру?

Насправді, коли усім серцем відчуваєш наскільки важлива твоя діяльність, усе неможливе стає можливим. Сьогодні кожен спортсмен має бути по-справжньому відданим своїй справі, своїй країні, своїм захисникам. Мова йде про волонтерство, підтримку та допомогу Збройним силам України, завдяки яким вже понад рік ми маємо можливість жити, тренуватися та виступати на змаганнях. Можу сказати, що війна без сумніву стала нищівним ударом для кожного спортсмена, проте разом з моїми тренерами ми продовжуємо боротися та сподіваємося на нові тріумфальні перемоги, зокрема в пляжній боротьбі. Хочеться побажати всім колегам сил, мотивації та наснаги. Впевнений, що попереду багато випробувань, але ж вони точно під силу нашій команді!

Василь Михайлов
Чемпіон світу з пляжної боротьби 2021 року, бронзовий призер Всесвітніх пляжних ігор 2019 року
Валерію, вітаємо Вас на чемпіонаті Уĸраїни з пляжної боротьби! Вся Уĸраїна знає Вас яĸ срібного призера Олімпійсьĸих ігор 2012 року з вільної боротьби. Те, що спортсмен такого рівня відвідує змагання з неолімпійсьĸого виду спорту, неодмінно доводить його прогресивність та перспеĸтивність. Тож, чи плануєте Ви боротися за місце у національній збірній команді Уĸраїни з пляжної боротьби та що очікуєте від сьогоднішніх змагань?

Перш за все, хочу подякувати організаторам змагань за те, що навіть у надскладні часи для нашої країни український спорт продовжує стрімко розвиватися. Сьогодні я тут, оскільки відчуваю відповідальність за спортивне майбутнє України. Ніколи не буває запізно реалізувати себе в чомусь новому та прогресивному, зокрема в пляжній боротьбі. Будемо боротися!

Валерій Андрійцев
Срібний призер Олімпійсьĸих ігор 2012 року з вільної боротьби
Підсумувала дводенний спортивний івент, що став важливим сигналом динамічного розвитку пляжної боротьби в Україні, особливо напередодні ІІ Всесвітніх пляжних ігор 2023 року, генеральний секретар Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України:
Висновок змагань незмінний: від сходу до заходу, від півночі до півдня Всеукраїнська федерація пляжної боротьби України та весь український спорт однаково сильний, однаково єдиний, за що є кому дякувати. Сили боротися та перемагати на спортивній передовій українцям незмінно надає безпрецедентна підтримка президента Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України Магомеда Магдієва. Президента, який своїми вчинками щодня наближає єдину перемогу єдиної країни та робить спорт важелем впливу на світовий спортивний рух у боротьбі з військовим агресором. Окрема подяка керівникам відокремлених підрозділів, суддям, секретарям, тренерам та спортсменам. Високо цінуємо Ваш вагомий особистий внесок у розбудову здорового та спортивного майбутнього України.

Милана Бродовська
Генеральний секретар Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України
Партнерами заходу стали Міжнародна організація боротьби "United World Wrestling", Міністерство молоді та спорту України, Громадська організація "Мангуст" та Національний університет "Одеська юридична академія".
Разом ми пишемо успішну та прогресивну історію пляжної боротьби в Україні, тож нехай з кожним роком наші спільні здобутки тільки примножуються, а розвиток прискорюється у дворазовому вимірі!

СЛАВА УКРАЇНІ!
СЛАВА ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ!