Фінал світової серії з пляжної боротьби - 2023: Мугла

Позаду чотири місяці запеклої боротьби. Позаду ІІ, ІІІ та ІV етапи світової серії. Два континенти та більше 50 переможних сутичок українських борців. І зараз національній збірній команді України з пляжної боротьби залишилося зробити останній та найважливіший крок. Заради крайньої перемоги четвертого сезону світової серії з пляжної боротьби. Заради почуття гідності тих, хто носить у серці синьо-жовті кольори. Заради кожного українця та тих, хто щодня віддано та міцно стоїть на варті нашої свободи.

13 жовтня 2023 року найсильніші спортсмени з усього світу зʼїхалися до курортного містечка Ортаджа в Туреччині заради пекельного фінального протистояння на березі Егейського моря. Серед головних фаворитів завершених зупинок на мапі четвертого змагального сезону з пляжної боротьби беззаперечно національна збірна команда України з пляжної боротьби. Дванадцятка майстерних та вмотивованих українських борців готова сміливо боротися. Триматися міцно до останнього з непохитною вірою у найважчі перемоги 2023 року.
Спортсмени офіційної делегації національної збірної команди України з пляжної боротьби для участі в фіналі світової серії з пляжної боротьби 2023 року:
70 кг - Борута Олексій (Одеська область)
90 кг - Олексій Яковчук (Миколаївська область)
80 кг - Каневський Нікіта (Харківська область)
+90 кг - Власов Андрій (Хмельницька область)
Спортсменки офіційної делегації національної збірної команди України з пляжної боротьби для участі в IV етапі світової серії з пляжної боротьби 2023 року:
50 кг - Дорошенко Ірина (Рівненська область)
50 кг - Засульська Юлія (Сумська область)
60 кг - Медвецька Дар'я (Житомирська область)
60 кг - Кравченко Анастасія (Харківська область)
60 кг - Кушнір Софія (Рівненська область)
70 кг - Кухта Оксана (Харківська область)
70 кг - Нікітінська Олена (Харківська область)
+70 кг - Павловець Людмила (Рівненська область)
Офіційну делегацію національної збірної команди України з пляжної боротьби очолила генеральний секретар Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України Милана Бродовська разом зі старшим тренером національної збірної команди України з пляжної боротьби Аліною Бережною та незмінними професіоналами своєї справи секретарем Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України з міжнародних відносин Еролом Караджою та головним суддею Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України, суддею міжнародної категорії Георгієм Греком. Саме щира підтримка керівництва на чолі з взірцевим президентом Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України Магомедом Магдієвим та шалена мотивація наших спортсменів сформували ідеальний непереможний метч української команди на фінальному етапі світової серії з пляжної боротьби у 2023 році.
Коментарем щодо важливості вирішального етапу четвертого сезону світової серії з пляжної боротьби та готовності команди до запеклої боротьби за світові нагороди поділилася старший тренер національної збірної команди України з пляжної боротьби Аліна Бережна:
— Фінал світової серії з пляжної боротьби - це найважливіші дні цьогорічного сезону, оскільки саме тут наші спортсмени здобуватимуть найважчі та найдорожчі перемоги 2023 року. Кожен спортсмен національної збірної команди України з пляжної боротьби - це унікальна особистість, тому наша команда обирає індивідуальний підхід для кожного. Позаду надважкий шлях численних тренувань та запеклих сутичок ІІ, ІІІ, та ІV етапів світової серії, в яких кожен борець показав свої сильні сторони. Я впевнена, що титанічні зусилля тренувального процесу неодмінно реалізуються у результатах фіналу світової серії з пляжної боротьби вже незабаром. Національна збірна команда України з пляжної боротьби готова перемагати. 12 найкращих українських борців готові забирати своє!

Аліна Бережна
Старший тренер національної збірної команди України з пляжної боротьби
Єдиний підсумок сезону:

Боротьба - дещо більше, ніж просто спорт. Вона стала меседжем української сміливості. Сенсом 600 днів стійкості українського народу.
З початком фінального спортивного старту яскрава 12 спортсменів офіційної делегації національної збірної команди України з пляжної боротьби як завжди успішно пройшла офіційну процедуру зважування та медичного огляду, відправившись на боротьбу у попередніх сутичках на березі Егейського моря. Успішний змагальний день підняв конкурентоспроможність та авторитет національної збірної команди України з пляжної боротьби на очах у всього світу ще вище. Українські борці впевнено долали кожного з 51 суперників 12 країн світу, заволодівши топовими місцями у рейтингу першого змагального дня.
15 жовтня 2023 року - вирішальний та крайній день, коли кожен учасник світової серії з пляжної боротьби у 2023 році був налаштований віддати все заради останньої можливості опинитися у новітньому світовому топі UWW. Серед них наші потужні синьо-жовті борці, що своєю професійною боротьбою запалювали глядацькі трибуни до неймовірних емоцій та шалених оплесків. Мало не кожен присутній серцем та душею був на піску разом з українськими героями! Як результат
7 почесних нагород у 5 вагових категоріях на честь рідної України:
Безпрецедентні синьо-жовті перемоги
Дар'я Медвецька
Чемпіонка фіналу світової серії у ваговій категорії 60 кг
Оксана Кухта
Чемпіонка фіналу світової серії у ваговій категорії 70 кг
Юлія Засульська
Віце-чемпіонка фіналу світової серії у ваговій категорії 50 кг
Павловець Людмила
Віце-чемпіонка фіналу світової серії у ваговій категорії +70 кг
Олексій Борута
Бронзовий призер фіналу світової серії у ваговій категорії 50 кг
Софія Кушнір
Бронзова призерка фіналу світової серії у ваговій категорії 60 кг
Олена Нікітінська
Бронзова призерка фіналу світової серії у ваговій категорії 70 кг
Авторкою беззаперечного кидку в номінації Тор Technique фіналу світової серії з пляжної боротьби вперше стала талановита Олена Нікітінська. А у командному заліку найсильнішою жіночою командою світу визначена національна збірна команда України з пляжної боротьби.

Підсумувала результати фіналу світової серії з пляжної боротьби, підкресливши важливість нових перемог національної збірної команди з пляжної боротьби генеральний секретар Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України Милана Бродовська:
— Позаду важкий шлях. Разом ми обʼєднали світ і показали, що українські спортсмени - сильні, цілеспрямовані, непереможні. Довели, що для нас немає нічого неможливого. Переконали, що ми націлені йти тільки вперед до останнього. Сьогодні безмежно дякуємо нашим спортсменам, особистим тренерам, керівникам відокремлених підрозділів та працівникам федерації за успішний змагальний сезон. Дякуємо кожному та кожній, з ким разом пройшли цей надважкий шлях 2023 року. Особливо дякуємо нашим переможцям. За Вашу невтомну працю, за потужну віддачу та ті щирі емоції, що їх Ви даруєте кожен раз, радіючи спільним успіхам. Дякуємо Вам за любов до справи життя, що вибудувала наше світове лідерство.

Милана Бродовська
Генеральний секретар Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України
Дякуємо Збройним силам України за можливість, яку Ви даруєте нам щодня, ризикуючи власним життям заради спільної перемоги України. Також слова абсолютної поваги сьогодні незмінно присвяченні нашим відданим партнерам - справжнім гарантам українських перемог на міжнародній спортивній арені. Сінгапур, Франція, Румунія, Туреччина - скрізь майоріли синьо-жовті кольори завдяки генеральному спонсору Всеукраїнської федерації пляжної боротьби України Громадській організації "Мангуст", а також тих, хто завжди поруч готовий підтримати невгасимий потенціал спортсменів національної збірної команди України з пляжної боротьби: Міністерство молоді та спорту України, Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародна організація «Обʼєднаний світ боротьби».
Було складно. Та наша мета сильніша.
Зустрінемося у новому запеклому сезоні 2024!